راهنمای کامل فعال سازی اینترنت ایرانسل (GPRS ، EDGE ، ۳G ، ۴G)، بسته های افزایشی و تعرفه‌های مربوطه

در این مطلب شیوه‌ی فعالسازی اینترنت GPRS (یا EDGE) و اینترنت نسل سوم ۳G و نسل چهارم ۴G، LTE ایرانسل، نحوه فعال سازی بسته های افزایشی و تعرفه های مربوط به استفاده از این سرویس به طور کامل توضیح داده شده. اگر قصد دارید از سیمکارت ایرانسل برای اتصال به اینترنت استفاده کنید، این مطلب برای شماست.

اینترنت 3g و 4g ایرانسل

یک مقدمه: GPRS یا EDGE یا ۳G یا ۴G؟

این چهار عنوان، عناوینی هستند که همگی برای اینترنت همراه ایرانسل به کار می‌روند، این که شما برای اتصال به اینترنت ایرانسل از کدام تکنولوژی استفاده می‌کنید، بستگی به نوع آنتن‌دهی منقطه و سیم کارت و تلفن همراه شما دارد. در بعضی مناطق، هنگام اتصال به اینترنت علامت G در بالای صفحه ظاهر می‌شود که به معنی GPRS است. در بعضی مناطق علامت E را خواهید دید که مربوط به EDGE است. و با راه‌اندازی خدمات نسل سوم اینترنت، در برخی مناطق هنگام فعال کردن اینترنت علائم H، H+ یا ۳g یا ۴g را در بالای گوشی خواهید دید، که به این معناست که در منطقه‌ای حضور دارید که ایرانسل سرویس نسل سوم و بالاتر خود را در آن منطقه فعال کرده است. طبیعتا در مناطقی که نسل سوم و بالاتر راه‌اندازی شده است، کیفیت اینترنت بهتری خواهید داشت. به این ترتیب، این که شما از کدام یک از تکنولوژی‌های gprs، edge یا ۳g یا ۴g استفاده می‌کنید، بستگی به نوع آنتن‌دهی منطقه‌ای دارد که در آن حضور دارید. برای این که بتوانید از اینترنت ۳g یا ۴g استفاده کنید، باید این قابلیت در تلفن همراه شما وجود داشته باشد. بیشتر تلفن‌های هوشمند امروزی از ۳g پشتیبانی می‌کنند، اما فعلن تعداد کمی از گوشی‌های از اینترنت نسل چهار (۴g یا LTE) پشتیبانی می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید گوشی شما از ۳g یا ۴g پشتیبانی می‌کند یا نه، می‌توانید به صفحه بررسی قابلیت ۳g و ۴g در سایت ایرانسل بروید و با وارد کردن مارک و مدل گوشی خود از این امر مطلع شوید.

اگر تلفن همراه شما از ۴G پشتیبانی نمی‌کند اما مایل به استفاده از اینترنت ۴G هستید، یک راه دیگر استفاده از مودم‌های ۴G ایرانسل است که هزینه خرید آن‌ها نسبت به گوشی همراه کمتر است.

برای استفاده از ۴G به سیم‌کارت جدید نیاز دارید

نکته‌ی دیگر این است که ۳G با همین سیم کارت فعلی شما قابل استفاده است اما اگر گوشی شما از ۴G پشتیبانی می‌کند و می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، باید با مراجعه به مراکز خدماتی ایرانسل، سیم‌کارت خود را تعویض نمایید ویا یک سیم‌کارت ۴G جدید خریداری نمایید.

اینترنت نسل سوم و چهارم ایرانسل

فعال سازی GPRS / EDGE / 3G / 4G

شما با استفاده از gprs ایرانسل، که تکنولوژی جدیدتر آن همان edge است، و در مناطقی که پوشش ۳G و ۴G وجود دارد، با اینترنت ۳G و ۴G می‌توانید در هر جایی که ایرانسل خط دهی دارد، با استفاده از موبایل خود به اینترنت متصل شوید. برای فعال کردن این سرویس روی سیمکارت خود، کد دستوری زیر را وارد کنید:

*130*3*6#[yes/ok]

پس از وارد کردن این کد، یک پیامک (configuration message) حاوی تنظیمات gprs ایرانسل به گوشی شما ارسال می‌شود و شما باید آن را install یا save کنید. هنگام نصب از شما pin یا رمز خواسته می‌شود و شما باید رمز ۱۲۳۴ را وارد کنید، تا gprs‌ سیم‌کارت شما فعال شود.
روش دیگر برای دریافت تنظیمات gprs، ارسال یک پیامک به شماره ۲۲۲۵ به شکل زیر است:
S [phone brand] [phone model]
لحظاتی پس از ارسال این پیامک، شما پیامی حاوی تنظیمات gprs و mms دریافت خواهید کرد که باید آن را Save یا Install کنید. حالا، شما می‌توانید با روشن کردن packet data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی خود، به اینترنت متصل شوید. البته ممکن است بعد از فعالسازی، چند ساعت طول بکشد تا اینترنت برای گوشی شما فعال شود. زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود و به درستی کار کند، یک آیکون کوچک (متشکل از حرف E یا G یا Y واحتمالا با دو عدد فلش برعکس) در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود.

مدل گوشی شما در شبکه ایرانسل موجود نیست؟ >  تنظیمات دستی GPRS ایرانسل

ممکن است شما از طریق روش‌های بالا اقدام به فعال‌سازی جی پی آر اس خود کنید، اما پیغام دریافت کنید که مدل گوشی شما در سیستم ثبت نشده. این پیام گاهی در اثر خطای در سرورهای ایرانسل اتفاق می‌افتد (یعنی در حالی که تنظیمات وجود دارد، به اشتباهَ این پیام فرستاده می‌شود). قبل از هر کاری، چند دقیقه صبر کنید و کد دستوری که در بالا گفته شده است را دوباره وارد کنید. اما اگر پس از چند بار درخواست فعال‌سازی، دوباره با همان پیام مواجه شدید، در این صورت،‌ نوبت به تنظیمات دستی gprs می‌رسد. شما باید شخصا تنظیمات را در گوشی خود وارد کنید. نحوه وارد کردن دستی تنظیمات gprs ایرانسل در گوشی‌ها و سیستم‌عامل‌های مختلف متفاوت، ولی شبیه به یکدیگر است. ما در اینجا به علت رواج بیشتر، این فرآیند را برای گوشی‌های لمسی آندرویدی سامسونگ توضیح می‌دهیم. بقیه مدل‌ها نیز سازوکاری کمابیش مشابه خواهند داشت. برای تنظیم دستی gprs به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

۱. به مسیر زیر بروید (منظور از Menu همان دکمه منوی گوشی شماست):

Menu> Settings> Wireless and network > Mobile networks > Access Point Names > Menu >Add New Apn

۲. در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود، طبق جدول زیر موارد خواسته شده را وارد کنید:

ناممقدار
NameIrancell-GPRS
APNmtnirancell
Proxy۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
Port۸۰۸۰

۳. دکمه Menu و سپس Save را بزنید.

۴. در صفحه‌ی لیست پروفایل‌ها، مطمئن شوید پروفایلی که اکنون درست کردید (Irancell-GPRS) انتخاب شده باشد.

۵. الان باید بتوانید به اینترنت وصل شوید.

خب؛ حالا که اینترنت همراه ایرانسل خود را فعال کردید، بهتر است به فکر هزینه‌های آن نیز باشید. اگر هیچ بسته‌ای را خریداری نکرده باشید، هزینه‌ی اینترنت شما به صورت آزاد، و بر مبنای میزان کیلوبایت ارسالی و دریافتی از گوشی شما محاسبه می‌شود. هر کیلوبایت ارسال یا دریافت اطلاعات از اینترنت، در ساعات اوج مصرف ۵ ریال و در ساعات کاهش مصرف ۱ ریال هزینه خواهد داشت. اما اگر استفاده‌ی شما از اینترنت، از یکی دو ساعت در هفته بیشتر است، توصیه می‌کنیم یکی از بسته‌های تخفیفی gprs/edge را فعال کنید

بسته‌های تخفیفی اینترنت GPRS ،EDGE ،۳G یا ۴G ایرانسل

بسته های تخفیفی EDGE و GPRS ایرانسلفعال کردن این بسته ها باعث صرفه‌جویی تا بیش از ۹۰ درصد در هزینه اینترنت ایرانسل شما می‌شود. شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، یکی از بسته های تخفیفی ارائه شده توسط ایرانسل را فعال کنید. بسته های تخفیفی مختلف ایرانسل، قیمت هر کدام از بسته‌ها، و کد فعال کردن بسته های تخفیفی ایرانسل برای سیمکارت های ثابت و اعتباری در ادامه آمده است.

بسته‌های اینترنت همراه gprs ایرانسل با دستور *۵۵۵*#

یک روش برای خریداری بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل، استفاده از کد دستوری ۵۵۵ است. روش فعال‌سازی و جزئیات این بسته‌ها را در جدول زیر می‌بینید:

فعال سازی بسته‌های اینترنت ایرانسل با کد دستوری ۵۵۵ و تعرفه‌های بسته‌ها
مهلت استفادهحجمقیمتکد فعال سازی اعتباریکد فعال سازی دائمی
۱ روز۱۵ مگابایت۵,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۱#*۵۵۵*۵*۱*۱#
۱ روز۱۵۰ مگابایت۲۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۱*۲#*۵۵۵*۵*۱*۲#
۱ روز۵۰۰  مگابایت۲۵,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۱*۳#*۵۵۵*۵*۱*۳#
۱ روز (۲ تا ۸ بامداد)۱ گیگابایت۱۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۱*۵#*۵۵۵*۵*۱*۴#
۷ روز۴۰۰ مگابایت۴۰,۰۰۰  ریال*۵۵۵*۵*۲*۱#*۵۵۵*۵*۲*۱#
۳۰ روز۲۰۰ مگابایت۵۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۳*۱#*۵۵۵*۵*۳*۱#
۳۰ روز۲ گیگابایت۱۰۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۳*۲#*۵۵۵*۵*۳*۲#
۳۰ روز۵ گیگابایت۲۰۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۳*۳#*۵۵۵*۵*۳*۳#
۳۰ روز (۲ تا ۸ بامداد)۲۴ گیگابایت۱۰۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵۱۸#-
۳ ماهه۶۰۰ مگابایت۱۲۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۴*۱#-
۳ ماهه۵۰ گیگابایت۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۴*۲#-
۶ ماهه۷۰ گیگابایت۲,۶۰۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۴*۳#-
۱۲ ماهه۱۰۰ گیگابایت۳,۵۰۰,۰۰۰ ریال*۵۵۵*۵*۴*۴#-

اگر به خاطر سپاری کدهای بالا برایتان مشکل است، کافی است کد «ستاره ۵۵۵ مربع» را به خاطر بسپارید. با زدن این کد منویی ظاهر می‌شود که شما می‌توانید با طی مراحل موجود در منو، به هر کدام از بسته های فوق برسید.

توجه داشته باشید که در سیم‌کارت شما اعتباری است، برای فعال کردن هر کدام از بسته‌ها، باید حداقل به همان میزان شارژ در سیمکارتتان موجود باشد. همچنین دقت داشته باشید که شما نمی‌توانید از شارژ شگفت‌انگیز برای فعال کردن بسته‌های اینترنت ایرانسل استفاده کنید. اگر شارژ سیمکارت شما کم است، ابتدا از طریق خرید شارژ اینترنتی، شارژ مستقیم ایرانسل، یا کد دستوری *۷۸۹*۹۹۹# یا روش‌های دیگر، سیمکارت خود را به میزان لازم شارژ کنید.

برای اطلاع از وضعیت بسته‌های تخفیفی، کد زیر را شماره گیری کنید:
*140*3*7*1#

قابلیت تمدید بسته GPRS ایرانسل

در صورتی که پیش از پایان دوره‌ی یک بسته، بسته‌ی دیگری را فعال کنید، حجم باقی‌مانده‌ی بسته‌ی قبلی نمی‌سوزد و به بسته‌ی بعدی منتقل می‌شود. انتقال حجم به دوره‌ی بعدی، حداکثر تا ۹۰ روز امکان‌پذیر است. البته این امر شامل بسته‌های بلندمدت (سه ماهه و بیشتر) و بسته‌های شبانه نمی‌شود.

 

شارژ ویژه GPRS

یک روش آسان و سریع برای بهره‌مندی از بسته‌های تخفیفی اینترنت gprs ایرانسل، شارژ سیمکارت ایرانسل با استفاده از شارژ ویژه gprs است. در این روش، شما پس از خرید شارژ، کد شارژ را به جای ۱۴۱، با عدد ۱۴۵ وارد می‌کنید:
*145*charge-code#[yes/ok]

به این ترتیب، یکی از طرح‌های زیر با توجه به مبلغ کارت شارژی که وارد کرده اید، برای شما فعال می‌شود:

شارژ ایرانسل ویژه gprs
نوع شارژحداکثر حجم استفادهمهلت استفاده
۱۰۰۰ تومانی۱۵۰ مگابایت۱ روز
۲۰۰۰ تومانی۲۵۰ مگابایت۳ روز
۵۰۰۰ تومانی۶۰۰ مگابایت۱۰ روز
۱۰۰۰۰ تومانی۲ گیگابایت۳۰ روز
۲۰۰۰۰ تومانی۴/۵ گیگابایت۳۰ روز

توجه داشته باشید که شارژی که به این روش وارد می‌کنید، صرف هزینه‌ی gprs شما می‌شود و امکان استفاده از این شارژ برای مکالمه و پیامک وجود ندارد.

اطلاع از میزان شارژ بسته GPRS یا EDGE یا اینترنت ۳G و ۴G ایرانسل

برای اطلاع از میزان باقی مانده اعتبار بسته اینترنت ایرانسل خود، دو راه پیش رو دارید:

۱. از طریق تلفن همراه و کد دستوری: کد دستوری زیر را در تلفن همراه خود وارد کنید تا از میزان اعتبار بسته‌ی خود مطلع شوید:

hesab-gprs-irancell

۲. از طریق اینترنت و بخش e-care وب‌سایت ایرانسل: ایرانسل این امکان رو اضافه کرده که از طریق وب‌سایت، از حساب gprs خودتون مطلع بشید. کافیه به سایت ایرانسل برید و وارد قسمت ecare بشید. پس از انتخاب زبان، روی لینک کنترل حساب اینترنتی تلفن همراه کلیک کنید، وارد بخش ecare شده و حساب خودتون رو ملاحظه کنید. برای ورود، به شماره سیم‌کارت ایرانسل، و رمز دوم سیم‌کارت نیاز خواهید داشت. برای دریافت رمز ورود کافیه یک بار با استفاده از سیم‌کارت ایرانسلتون یه پیامک خالی به شماره ۱۳۰ بفرستید.

همیشه شارژ باشید!
کارتی؛ سامانه‌ی اینترنتی خرید شارژ

ارسال شده در آموزشی | برچسب‌شده ، ، ، |
خرید شارژ

517 دیدگاه برای «راهنمای کامل فعال سازی اینترنت ایرانسل (GPRS ، EDGE ، ۳G ، ۴G)، بسته های افزایشی و تعرفه‌های مربوطه»

 1. سحر می‌گوید:

  سلام به همه دوستان
  من یک بار اینتر نت ۳G خطم را فعال کردم اما الان می خواهم اینترنت خطم را غیر فعال کنم چون هرچه شارژ می خرم بدون اینکه از اینترنت استفاده کنم تمام می شود. می شود لطفا راهنمایی کنید اینترنتم را چگونه قطع کنم؟؟

  • علیرضا می‌گوید:

   باید به تنظیمات گوشیتون برید به قسمت بیشتر گوشی و شبکه های موبایل و داده های تلفن همراه رو قطع کنی و تیکش رو برداری.یا صفحه بالای گوشی رو بکش پایین و گزینه داده ها رو قطع کن.

 2. neg می‌گوید:

  سلام.میخواستم.بپرسم برای اینترنت ۳G مثل رایتل نیاز به ارائه مدرک هست ? یا به همین سا دگی که گفته شد?

 3. آرمان شریف زاده می‌گوید:

  نه اگه تمام شد از شارزت کم میشه باید اینترنتت را قطع کنی یا بسته ی جدیدی بخری

 4. سیمین می‌گوید:

  سلام میخواستم بپرسم ایا بسته های اینترنتی بعد از اتمام دوباره خود به خود تمدید میشن؟ اگه میشن چه جوری میتونیم ابطالش کنیم؟

 5. علی می‌گوید:

  سلام من g750 را دارم ولی نمیدونم چرا برای ۳g بخوام برم در شبکه های تلفن حالت شبکه را ندارد که تنظیم کنم هرکس داره یا مدیر محترم اگه میتونه راهنمایی کنه … چرا حالت شبکه را ندارد طوری که g610 دارد ولی g750 ندارد

 6. سارا می‌گوید:

  سلام علامت H+ ایرانسل فعال شده اما وقتی میخوام برم تو اینترنت پیام میده «تایید اعتبار سرور پروکسی انجام نشد » چکار کنم ؟

 7. ناشناس می‌گوید:

  سلام علامت H+ ایرانسل فعال شده اما وقتی میخوام برم تو اینترنت پیام میده «تایید اعتبار سرور پروکسی انجام نشد » چکار کنم ؟

 8. ابوالفضل ولایت می‌گوید:

  من علامت H روی گوشیم فعاله و سرعتم عالی… میخوام بدونم مثلا اگه بسته ی ۳۰روزه ۲ گیگ ۱۰هزار تومانی رو بخرم بازم سرعتم با این بسته مث قبل هست؟؟؟ی بسته ی مذکور با سرعت H هست؟
  مگه میشه با۱۰هزارتومن یک ماه اینترنت پرسرعت داشت؟

 9. مهرداد می‌گوید:

  سلام.میخواستم بپرسم اگه بسته های خریداری شده تا وقت مشخص شده استفاده نشن میسوزن؟ یعنی مثلا بسته ی ۱۵۰مگابایت یک روزه اگه تو یه روز استفاده نشه میسوزه؟؟

 10. ریحانه می‌گوید:

  سلام
  میخواستم بدونم من میتونم شارژ اینترنت خط خودم رو به یه خط دیگه منتقل کنم لطفا اگه روشی هست بیان کنید ممنون

 11. Dr Farid می‌گوید:

  با عرض سلام .جناب کارتی مختصر عرض میکنم
  بنده.حدود ۱۵ روز پیش بسته ۳۰روزه دو گیگ ده هزار تومانی با سیم کارت ای سیم فعال کردم .در این مدت طی شبانه روز از بسته فعلی استفاده کردم ولی بعد مدت ذکر شده و با وجود بالای یک و نیم گیگ حجم.از بسته فقط از ساعت دو نیمه شب الی هفت صبح.واسم قابل استفاده بود..در این مورد با اپراتور ایرانسل هم تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم لطفا دراین مورد راهنمایی لازم را بفرمایید .فکر بسته قبلی نیستم فقط میخوام بسته ماهانه دو گیگ رو دو باره خریداری کنم به شرطی که این مشکل پیش نیاد.در ضمن لازم به ذکر است که شما در جواب کاربر دیگری فرمودید امکان فعال سازی دو بسته همزمان وجود ندارد ولی بنده با وجود بسته ماهانه طی ده روز فعلی روزانه از بسته ۱۵۰مگ بایتی استفاده میکنم.ممنون از توجهتون

  • سیاوش-siasystem3@gmail.com می‌گوید:

   درود بر شما دوست عزیز
   شما باید پس از ساعت ۸ صبح تنظیمات داده تلفن همراه گوشی خود را غیر فعال و پس از چند دقیقه دوباره فعال کنید تا بتونید از اینترنت رزانه خود استفاده نمایید .. چون شما بسته شبانه همراه با بسته یکماهه ۲گیگابایتی خریداری کرده اید .

 12. Dr Farid می‌گوید:

  با عرض سلام .جناب کارتی مختصر عرض میکنم
  بنده.حدود ۱۵ روز پیش بسته ۳۰روزه دو گیگ ده هزار تومانی با سیم کارت ای سیم فعال کردم .در این مدت طی شبانه روز از بسته فعلی استفاده کردم ولی بعد مدت ذکر شده و با وجود بالای یک و نیم گیگ حجم.از بسته فقط از ساعت دو نیمه شب الی هفت صبح.واسم قابل استفاده بود..در این مورد با اپراتور ایرانسل هم تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم لطفا دراین مورد راهنمایی لازم را بفرمایید .فکر بسته قبلی نیستم فقط میخوام بسته ماهانه دو گیگ رو دو باره خریداری کنم به شرطی که این مشکل پیش نیاد.در ضمن لازم به ذکر است که شما در جواب کاربر دیگری فرمودید امکان فعال سازی دو بسته همزمان وجود ندارد ولی بنده با وجود بسته ماهانه طی ده روز فعلی روزانه از بسته ۱۵۰مگ بایتی استفاده میکنم.ممنون از توجهتون

 13. فاطمه می‌گوید:

  سلام
  مدل گوشی من prestigio Multi Phone PAP5500 Duo
  هستش .اصلا و به هیچ طریقی نمیتونم وارد اینترنت بشم
  به سایت ایرانسل هم رفتم به یه جمله ای “کد کاربری
  \تلفن شما قفل شده است” مواجه میشم
  از طریق راه هایی که شما گفتین هم نمیتونم به اینترنت وصل شم
  چیکار کنم؟؟
  ممنون اگه به سوالم پاسخ بدین

 14. مرجان می‌گوید:

  سلام علامت H+ ایرانسل فعال شده اما وقتی میخوام برم تو اینترنت پیام میده «تایید اعتبار سرور پروکسی انجام نشد » چکار کنم ؟

  • ناشناس می‌گوید:

   سلام , شما تو تنظیمات اینترنت , برید تو اکسس پوینت نیم , و بعد اعداد پروکسی رو حذف و بعدش گوشیو رستارت کنید
   ببخشید فارسی نوشتم حالشونداشتم

 15. ss007 می‌گوید:

  سلام ببخشید من جایی زندگی میکنم که ۳G انتن میده ولی ایرانسل هر کاری کردم علامت H رو صفحه نمیاد ولی علامت E میاد راهنمیایی کنید لطفا

  • ناشناس می‌گوید:

   دوست عزیز یه بار دیگه تنظیمات اینترنتت رو از اول انجام بده
   اگه باز درست نشد برو تو تنظیمات گوشی و قسمت شبکه های موبایل، حالت انتخاب شبکه رو دستی کن و از اونجا میتونی گزینه iransel 3g رر انتخاب کنی

  • حامد می‌گوید:

   دوست عزیز اگه بر حسب اتفاق گوشی شما هواوی و دوسیمکارته هست سیمکارت ایرانسل رو بزار داخل خشاب یک،بنده مشکل شما رو داشتم اینجوری حل شد

  • ناشناس می‌گوید:

   اگه گوشیت ۲ سیمکارته جای سیم کارت ایرانسل باید در سیم ۱ باشه

 16. کارتی می‌گوید:

  بله شما می‌تونید به انتخاب خودتون از اینترنت هر کدوم از سیم‌کارت‌هاتون استفاده کنید.

 17. کیوان می‌گوید:

  با سلام چند روز پیش من پیامکی از ایرانسل دریافت کردم که به من پیشنهاد فعالسازی سرویس استعلام بسته ی اینترنتی GPRs را میداد. با فعالسازی این سرویس من در هر شبانه روز بیش از سی پیامک استعلام ی بسته اینترنتی دریافت میکنم. لطفا به من پیشنهاد دهید چگونه میتوانم از شر این پیامک ها خلاص شوم. این سرویس خیلی مسخرست.
  اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

 18. kasra می‌گوید:

  من چند روز پیش جی پی آر اسم رو فعال کردم و از اینترنت یه ماهه استفاده کردم…. حالا گوشیم رو به تنظیمات کارخونه برگردوندم و نمیتونم از اینترنت استفاده کنم…. کد جی پی ار اس رو هم که میزنم مینویسه invalid request

  • ناشناس می‌گوید:

   دوست عزیز باید اول تنظیمات نت گوشی رو فعال کنی بعد تنظیمات APNدستی رو فعال کنی بعد گوشی رو خاموش و روشن کنی درست میشه چون گوشیتو ریست کارخونه ای کردی اطلاعاتش پاک شده ApNوارد کنی درست میشه

  • رسول می‌گوید:

   برای من هم این کار پیش آمد بردم پیش موبایل فروشی برام درست کرد

 19. امیرحسین می‌گوید:

  ممنون. خیلی روشن توضیح داده بودید . انجام شد کارم.

 20. tavak می‌گوید:

  ببخشید من. می خواستم بدونم پورت ۸۰۸۰ هست یا ۹۲۰۱ ؟

 21. مهین می‌گوید:

  سلام . من دو تا سیم کارت ایرانسل دارم یکی از اونها رو شارژ اینترنتی یک ماه ۲۰۰m کردم و چند روز بیشتر استفاده نکردم آیا امکان داره این شارژ اینترنتی و به سیم کارت دومم بفرستم و این خدمات اینترنتی و روی اون خط داشته باشم

 22. ss می‌گوید:

  کارتی جون از زحماتت تشکر

  برای استفاده از نسل سوم اینترنت ایرانسل باید تنظیمات جدید نصب کنیم یا همان تنظیمات قبلی جواب میده /

 23. علی می‌گوید:

  آیا بسته های تخفیفی جی پی آر اس در حالت رومینگ خارج کشور هم اعتبار دارند؟

 24. فرشاد می‌گوید:

  سلام من امروز اینرنت ایرانسل رو فعال کردم اول بالای گوشی علامت H آمد و سرعت اینترنت انقدر خوب بود که دوستم که رایتل داشت تعجب کرد و بعد من به منزلخودمان آمدم و مجددا اینترنت گوشی رو فعال کردم اینبار علامت E در بالایصفحه گوشی بود و واقعا سرعت بد و افتضاح بود باید چه کار کنم که فقط این H بالای گوشی بیاد که فکر کنم برای ۳G هست ممنون میشم راهنماییکنید

  • کارتی می‌گوید:

   ایرانسل در برخی نواحی خدمات نسل سوم رو فعال کرده و در برخی نواحی هنوز فعال نیست. وقتی علامت H بالا ظاهر می‌شه، یعنی شما در منطقه‌ای هستید که خدمات‌دهی در اون‌جا با تکنولوژی ۳G هستش.

 25. زهرا ی می‌گوید:

  باسلام
  ایاواسه وصل شدن به اینترنت بابرنامه ی پی سی سوئیت بایدگوشیمون انت داشته باشه یاربطی نداره؟

 26. معین می‌گوید:

  سلام
  من یه مودم دیلینک سیمکارتی دارم .وقتی با سیمکارت ایراسل ازش استفاده میکنم سرعتش پایینه.به نظر شما الان باید چکار کنم؟از هیچ یک از طرح ها استفاده نمیکنم.اگه از طرح ایرانسلی استفاده کنم سرعتش بالا میره؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنیین.

 27. ارش می‌گوید:

  با سلام
  دوستان اینترنت نسل سوم ایرانسل الان یک هفته است که در کل کشور فعال هست ولی کسی اطلاع رسانی نمیکنه و فقط میکن تو تهران فعال شده ولی اینطور نیست ودر کل شهر های کشور مخصوصا مرکز شهر ها فعال هست میتونین ازش استفاده کنین . من الان دارم با سرعت شاید باورتون نشه ۶۰۰ کلوبیت یعنی حدود ۳ مگ دانلود میکنم . وقتی دیدم باورم نمیشد . البته اینم بگم من از شمالغرب ایرانم واقعا عالیه یعنی رایتل مایتل بیخیال .

  • اباذررادمنش می‌گوید:

   باسلام سوال بنده این است که اگر بسته هزارتومانی رانتوانستم در۲۴ساعت تمام کنم باقیمانده آن پس از انقضای ۲۴ساعت به بسته بعدی منتقل خواهدشدیا خیر؟وازبین خواهد رفت؟

 28. ناشناس می‌گوید:

  صمد علیپور
  علاماهایH وEبرعکس باGودوفلش برعکس بجای Eودو فلش برعکس نشانه چیست
  اگر مشکلی هس جهت رفع ان راهنمایی کنبد

 29. مهدیه می‌گوید:

  سلام مزایایی بسته های اینترنت ۳ماهه ایرانسل را میخواستم بدونم.وهمچنین معایبش.فقط درحدچت باشه
  کافی است.باتشکر

 30. neo می‌گوید:

  سلام.منظور از علامت E و مثلث بر عکس بر روی صفحه اعلان . فعال بودن GPRS هست ؟

 31. tohid می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم خیلیم برام ضروریه تو نظرات گشتم متسفانه جواب ندادی به هیچکدوم ولی ممنون میشم جواب منو بدید!
  من یه بسته خریدم!حجمش داره تموم میشه!امکان خرید حجم یا حتی اممان خرید یه بسته ی دیگه قبل از تموم شدن مهلت بسته ی اولی هست یا نه؟!
  اگر هست لطفا توضیح بدید ممنون

 32. Armin می‌گوید:

  سلام کسی نیست جواب مارو بده. لطفا…
  من بسته gprs گوشیمو ۱ ماهه ۲۰۰ مگ گرفتم حالا ۲۰۰ مگ (حجم) تموم شده درحالی که تا تموم شدن اعتبار بسته ۲۰ روز مونده. حالا باید چیکار کنم؟ میشه ترافیک اضافه به بسته ام اضاف کنم؟ اگه میشه چجوریه؟ توضیح بدین…
  خواهش میکنم زود تر جواب بدین ممنون میشم.

 33. Khashayar می‌گوید:

  سلام
  میخواستم ببینم بعد از خرید بسته های GPRS ایرانسل امکان انصراف از بسته وجود داره؟

 34. Armin می‌گوید:

  سلام خسته نباشید.
  من بسته gprs گوشیمو ۱ ماهه ۲۰۰ مگ گرفتم حالا ۲۰۰ مگ (حجم) تموم شده درحالی که تا تموم شدن اعتبار بسته ۲۰ روز مونده. حالا باید چیکار کنم؟ میشه ترافیک اضافه به بسته ام اضاف کنم؟ اگه میشه چجوریه؟ توضیح بدین…
  خواهش میکنم زود تر جواب بدین ممنون میشم.

  • لیلی می‌گوید:

   با درود دوست عزیز میتونی در این شرایط ی بسته دیگه خریداری کنی حجم و اعتبار یه اعتبار فغعلیت اضافه میشه. من خودم بسته یکروزه ۱۵۰ مگابایت رو میزنم

 35. حسین می‌گوید:

  سلام ، خسته نباشید. من کد درخواست تنظیمات رو ارسال کردم. نوشته به زودی تنظیمات رو دریافت می کنید ولی هنوز نفرستاده. نزدیک دوروز هم شده پیاپی کد رو میزنم ولی نمی فرسته… ممکنه این بزودیش تا چند روز طول بکشه؟؟ یا مشکل دیگه ای هست. ممنون

  • ناشناس می‌گوید:

   سلام
   بله میشه
   من از این روش استفاده میکنم اول ماهانه میخرم که در اصل پول روز دارم میدم چون ۲۰۰ مگ ارزش ۵۰۰۰ تومن رو نداره و بعد بسته روزانه میخرم برای ۱۵۰ مگ ۱۰۰۰تومان پرداخت میکنم
   خیلی به صرفه و عالیه

 36. زهرا می‌گوید:

  سلام
  من برنامه ی پی سی سوییت نوکیاروسیستمم نصب کردم بسته ی هفتگی ایرانسل هم خریدم گوشیم نوکیاx3است ولی میگه باید gprsروفعال کنم بااین دوتا روشی هم که گفتید امتحان کردم ولی نمیشه با۷۰۰هم تماس میگیرم میگه تنظیمات مربوط به گوشی شما موجود نمی باشدخدمات ارتباطی هم بردم میگن گوشی های جاواgprsداره الن من باید چکارکنم لطفا راهنمایی کنید

  • ناشناس می‌گوید:

   برو خدمات گوشی و تعمیرات۱۰۰۰تومن میگیره درس میکنه

  • ناشناس می‌گوید:

   شمابعدازوصل کردن گوشی باکابل به سیستم وانتخاب گزینه پی سی یاoviسویت که برنامه مختص گوشی شماoviاست وبعدازان واردن شدن به برنامهovi وبهدازعبورازچندمرحله گزینه contact رادربرنامه انتخاب کنید به اینترنت وصل می شویدنشانه وصل شدن هم علامت ارم قرمزgیاeدربالای صفحه گوشی است

 37. بهنام می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید.اگر حجم اینترنت زودتر از موعد تموم بشه باید دوباره طرح خرید یا میشه فقط ترافیک اضافه خرید؟
  من طرح ۳ ماهه ۶۰۰ مگابایت داشتم الان ۲ ماهش مونده ترافیک تموم شده.چیکار کنم؟

 38. مجید می‌گوید:

  من فقط فقط فقط میخوام از وایبر و تانگو استفاده کنم
  gprs یا اینترنت بگیرم؟
  بسته ۳۰ روزه واقعا ۳۰ روز میره؟ ( استفاده عادی )
  همه چیزهای دیگه روoff میکنم تا از نت استفاده نکنه

  • کارتی می‌گوید:

   بله بسته‌ی ۳۰ روزه اگه دانلودتون زیاد نباشه و فقط در حد چت باشه، به خوبی کفاف ۳۰ روز رو می‌ده.

 39. محپا می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید
  من ایرانسلم رو ۲۰۰۰۰ تومن شارژ کردم دو روز دیگه شارژم شد ۴۸۰۰ تومن.. با ۷۰۰ تماس گرفتم گفتن gprs از
  شارژ سیمکارتت کم کرده!! مگه بدون اطلاع دادن که ترافیکت یا زمان بسته ت تموم شده میتونه از شارژ سیمکارتم کم کنه؟
  لطفا جواب بدین. ممنون

  • کارتی می‌گوید:

   بله اگه packet-data یا همون mobile data روی گوشیتون روشن باشه، ممکنه بعضی برنامه‌ها به طور خودکار از اینترنت استفاده کنند و شارژتون کم بشه. زمانی که از اینترنت استفاده نمی‌کنید، حتما باید به خاطر داشته باشید که mobile data روی گوشیتون خاموش باشه.

 40. مهلا می‌گوید:

  منم دقیقا همین مشکلی که مهتا گفتو دارم (. گوشی من هواوی جی۷۰۰ هست. تنظیمات رو انجام دادم و E رو هم نشون میده. اما موقع باز کردن سایت ها انگار سعی میکنه وای فای رو پیدا کنه بازم. مثلا تو اپرامینی unable to connect.please review ur network setting میده. تو خود بروزر هم جایی برای تنظیم نوع اینترنت نداره. چکار کنم) تورو خدا یکی که داره راهنمایی کنه، ایرانسلیاش… هواوی داراااش بگین دیگ چیکار کنم

  • a.n.t می‌گوید:

   مهلا وای فای خاموش کن از اپرا. یا موزیلا استفاده نکن .از برنامه خود گوشی گوگل یا کرمه این دو از حجم کمتری هم استفاده میکنن

 41. somebody می‌گوید:

  ایا میشود از ۲ بسته ایرانسل همزمان استفاده کرد ؟ مثلا یک بسته هفتگی بخریم و یک بسته نامحدود که از ساعت ۲ بامداد فعال میشود ؟ ایا بعد از ۲ بامداد از این بسته استفاده میشه یا روی همون بسته اول هست تا تموم بشه ؟

 42. دهقان می‌گوید:

  سلام من گوشیم آیفونه میشه تنظیمات دستی رو یکی توصیح بده؟؟!!
  خواهش میکنم!!!!!!‌!!!!!!

  • راکی می‌گوید:

   شما باید تو تنظیمات گوشیتون برید واول تنظیمات تماس بعد تنظیمات جی پی ار اس اگر ایرانسل باشه خطتون باید ستاره ۱۴۰ ستاره ۳ ستاره ۶ مربع رو بزنید انشاالله مشکلتون حل بشه

 43. باقری می‌گوید:

  من در مورخۀ ۱۷/۳/۹۳ بسته ۱۰ هزارتومانی ۲گیگابایتی شارژ کردم .پیام فعال شد امد و من وصل شدم درست بعداز ۱۵دقیقه اعتبارم تمام شد . من الان بیش از یک سال است که سیم کارتم را به این روش شارژ میکنم و یکماه استفاده میکنم . حال باید چگونه حق را بگیرم

  • پویا می‌گوید:

   سلام
   منم همین مشکل واسمپیش اومد۰به۷۰۰ زنگ بزنید و اطلاع بدید جریان رو
   بعد ی مدت دو سه ماهه کل شارز از دست رفته تونو بر میگردونن
   الته درصورتی که طرحتون اون لحظه اعتبار داشته

 44. حسین 647 می‌گوید:

  سلام من یه بسته ۱۵۰ مگابایتی یه هفته ای ایرانسلو فعال کردم اما الان سر سه روز نشده علاوه بر اون ۱۰ تومن دیگه ام به صورت شگفت انگیز شارژ کردم و با اینکه شارژ شگفت انگیز بوده اما باورتون نمیشه همش خود به خود تموم شده. من الان واقعا موندم دلیلش چیه. حتی بدون اینکه کد جدیدی بزنم همینجوری از شارژم کم میشه. خواهش میکنم راهنمایی کنید چیکار کنم . گوشیم هوایی g610 هست. اینجوری که ایرانسل بیچارمون میکنه که!

  • کارتی می‌گوید:

   گوشی‌های هوشمند معمولا برنامه‌هایی روشون نصبه که به طور مرتب با اینترنت تبادل دیتا دارند و این باعث می‌شه از شارژتون کم بشه.
   وقتایی که از اینترنت گوشیتون استفاده نمی‌کنید، Data Network Mode، یا همون Mobile packet data رو غیر فعال کنید.

  • amir می‌گوید:

   من برای گوشی G610 تنظیمات پیدا نکردم! شما از کجا زدی

 45. Saghar می‌گوید:

  سلام.می خواستم بگم من تبلت سیم کارت خور دارم که نمیشه باهاش نه حرف زد،نه پیام داد.مددلش اسوز نکسوس سون هستش.برای شارژسیم کارتوبایددربیارم،چون جایی برای شماره گیری نپاره.جی پی ار اس هم نداره.اگه اونو نصب کنم،می تونم ازبسته های یک ماهه استفاده کنم؟باتشکر.

  • ناشناس می‌گوید:

   اینترنتی شارژ کنید

  • a.n.t می‌گوید:

   ساغر رو تبلت که جا نیسروی عکس گوشی رو صفه لمسی بزن کیبرد شماره میاد. ۲ اگه جا میخای تو بازار کیبرد هست میتونی باقیمت خدود سی هزار بخری از سی پی یو بغل تبلت استفاده کنی مثل لب تاب میشه .در ضنا همه تبلتها قابل تنظیم فقط باید از دستور خودشون استفاده کنی .

 46. امیر می‌گوید:

  سلام
  اینترنت گوشیم بلاک شده
  هر سایتی رو میخوام باز کنم میگه اینرنت شما توسط سرور بلاک شده
  چیکار انجام بدم تا درست بشه
  اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم

 47. 리 장 정 می‌گوید:

  باسلام
  ببخشید من ی سوالی دارم در رابطه باwhats app
  پیش شماره های جدید۰۹۰۱
  ببخشید این پیش شماره ها میتونن به واتس آپ وصل پشن؟؟
  خواهشمندم اگه نمیشه سریع وصلش کنین
  و جواب منو بدید
  باتشکر فراوان از ایرانسل

 48. مهتا می‌گوید:

  سلام ممنونم از اطلاعاتتون. گوشی من هواوی جی۷۰۰ هست. تنظیمات رو انجام دادم و E رو هم نشون میده. اما موقع باز کردن سایت ها انگار سعی میکنه وای فای رو پیدا کنه بازم. مثلا تو اپرامینی unable to connect.please review ur network setting میده. تو خود بروزر هم جایی برای تنظیم نوع اینترنت نداره. چکار کنم

 49. samaneh می‌گوید:

  گوشی من هواوی تنظیمات gprs از سایت اومده رو گوشیم حالا واسه نصب میگه input pin میخواد . چی هست؟؟؟

 50. malavan می‌گوید:

  اگر بعد از اینکه پیغام رو دریافت کردیم موبال پیغام بده که خلاصه نمایه ها پر است و جابرای ذخیره نداریم چه کنیم

 51. زهرا می‌گوید:

  سلام بسته ۱۵۰ مگابایتی خریدم حجم دانلودش تموم شده ۲۱ روز با زمان داره، هر کاری میکنم بسته جدید رو نمیتونم خریداری کنم؟

 52. پژمان می‌گوید:

  سلام من بسته۴۰۰۰تومنی ۷روزه روخریدم میخواستم بدونم شارژباقیمونده روبسته بعدی مثلایک ماهه۲۰۰مگابایتی میاد؟

  • مریم می‌گوید:

   گوشیه من دو سیم کارته هست یه همراه اول و یه ایرانسل گذاشتم الان اینترنت هر دو فعاله ولی من میخوام فقط با ایرانسل برم اینترنت ولی نمیشه هر بار وصل میشم از همراه اولم پول کم میشه شما بگید چیکار کنم که فقط با ایرانسل وصل بشم؟

   • فيجاني می‌گوید:

    سلام، من برای تنظیمات اینترنت تمام مراحل فوق را إنجام دادم، ولی اینترنتم فعال نشده، البته اینو بکم کوشیم سامسونک کرند دو سیم کارته که سئم کارت اول همراه أوله و روی اون اینترنت فعال داشتم که اونو غیرفعال کردم، ولی بازم اینترنت ایرانسلم فعال نمیشه.

  • ناشناس می‌گوید:

   نه

 53. ناشناس می‌گوید:

  سلام
  من اینترنت ۳ ماهه ایرانسل با حجم ۶۰۰ مگابیت رو فعال کردم ولی الان هنوز یک ماه نشده، نمی تونم از اینترنت استفاده کنم
  استعلام که میگیرم میگه ۴۱۹۲۳۱ مگابیت حجم دارم اما میتونم از ۰ کیلوبایت اون استفاده کنم
  چیکار کنم که درست شه؟؟؟/

  ممنون

 54. محسن می‌گوید:

  سلام من گوشیمو فلش کردم حالا مشکل داره اینترنتم فصل نمیشه اصلا لطفا کمکم کنید بهم ایمیل بزنید

  • کارتی می‌گوید:

   وقتی گوشیتونو ریست یا به اصطلاح فلش می‌کنید، باید مجدد تنظیمات اینترنت ایرانسل رو دریافت کنید. نحوه‌ی دریافت تنظیمات در مطلب توضیح داده شده.

 55. هستی می‌گوید:

  سلام. مدل گوشی من sony xperia L و سیستم عامل هم اندروید هستش. همه تنظیماتی که گفتین رو هم انجام دادم. حتی تنظیمات دستی.
  بسته ۱ماهه هم خریداری کردم. اون علامت E یا دوتا فلش برعکسی هم که گفتین بالای گوشی نمایان شده
  ولی با این حال نمیتونم به اینترنت کانکت بشم. میخواستم بدونم کسی میدونه مشکل از کجاست؟

 56. الهه می‌گوید:

  سلام من میخوام از طریق وایمکس با گوشیم وصل بشم

  هر کاری میکنم نمیشه

  راهنمایی کنید لطفا

  من منتظر جوابتونم

 57. امیر می‌گوید:

  با پیامی که برام اومد اینترنت گوشیم فعال شد و هزینش هم ازم کم شد اما نمی تونم برم تو اینترنت
  لطفا اگر در خود گوشیم تنظیماتی داره
  راهنماییم کنید. گوشیم گلکسی اس تری هستش .

  • کارتی می‌گوید:

   همون طور که در متن توضیح داده شده، شما قبل از خرید بسته، باید تنظیمات Gprs رو روی گوشیتون دریافت و نصب کنید. و بعد از این که چک کردید و مطمئن شدید که گوشیتون به اینترنت میره، بعد بسته بخرید.

 58. علیرضا می‌گوید:

  ممنون از راهنمایی جامع و کاملتون.
  من samsung Galaxy note 3 دارم از طریق راهنمایی تون GPRS دستی وارد کردم.
  بدون هیچ مشکلی ردیف شد.
  بازم ممنون

 59. ali2000 می‌گوید:

  ۱۰هزارتومن شارژدارم ولی وقتی بسته۲گیگابایتی رومیزنم میگه مبلغ کافی نیست.دلیل چیه؟

 60. جمال اسماعیلی می‌گوید:

  با سلام اینجانب یک دستگاه گوشی سامسونگ مدل s7582 خریداری کرده ام با توجه به راهنمایی شما در مورد
  تنظیم دستی دستگاه مراحل فوق را انجام و در لیست صفحه پروفایل ، mtnirancell-GPRS اضافه شده ولی باز
  اینترنت گوشی فعال نشد خواهشمند است اینجانب را راهنمایی فرمایید

  • hero می‌گوید:

   سلام آقا جمال این اطلاعاتو که وارد کردی(نام و نام دستیابی:irancell_gprs)(پراکسی و پورت طبق الگوی بالا)
   (سرور:mtnirancell) پایین سمت چپ گوشیت(بیشتر) و بزن این اطلاعاتو ذخیره کن بعدش دیگه وصل میشه

  • مهدی می‌گوید:

   جمال جان شما لازم نیست تنظیمات رو انجام بدی
   یک APN بساز و فقط Name رو وارد کن و APN رو بعدش سیو رو بزن به اینترنت متصل میشی

 61. مرجان می‌گوید:

  سلام
  من حدود ۱سال ونیمه از نت ایرانسل استفاده میکنم متاسفانه گاهی اتفاق می افته نت کلا قطع میشه هر کاری میکنم فعال نمیشه. میخواستم ببینم راهی داره مثل انتن گوشی ک قطع میشه با زدن کد بر میگرده برای نت هم همچین کاری کرد؟

 62. زینب دارابی می‌گوید:

  سلام من تازه یه آی پد گرفتم یه سیم کارت ایرانسل گذاشتم روش برای وصل شدن به اینترنت ولی نمی دونم چطوری اینترنتشو فعال کنم البته آی پدم قابلیت مکالمه نداره

  • مهدی محمدزاده می‌گوید:

   سلام.زینب جان منم مشکل تو رو داشتم رنگ زدم ۷۰۰ تنظیمات دستیش رو فرستاد با راهنمایی کامل تنظیم کردم درس شد خیالت راحت به ۷۰۰ زنگ بزن صفرو بزن به کارشناس بگو
   بای

 63. ایمان ناظمی هرندی می‌گوید:

  واقعأ نحوه اطلاع رسانی و آموزش شما در این زمینه عالی بود؛مطمئنم ابتدایی ترین افراد هم به راحتی توجیح شدند؛من خودم تازه ایرانسل خریدم و هیچی در مورد نحوه اتصال به اینترنت ایرانسل نمیدونستم///ممنون

 64. ایمان می‌گوید:

  باسلام اینترنت سه ماهه ایرانسل چقدر حجم میده ,منظورم دوازده هزارتومنی سه ماهه ست,باتشکر

 65. yahya می‌گوید:

  سلام
  ببخشید این بسته ی gprs که سه ماهه است و ۱۲۰۰۰تومنیه چند GBگیگاباته؟
  مرسی

 66. علیرضا می‌گوید:

  سلام ببخشید من طرح شماره ۱ را گرفتم.وقتی یه اس ام اس فعال سازی واسم اومد توش نوشته بود روزانه … .میخواستم بدونم یعنی هر روز از من ۱۰۰۰ تومان کم میشود؟

  • ناشناس می‌گوید:

   نه علیرضا جان
   منظورش اینه که اینترنت روزانه با قیمت ۱۰۰۰ تومان برای شما فعال شد و اگر روز بعدی بخواهید باید بازم درخواست بدین

  • ناشناس می‌گوید:

   نخیر-یکبار خرید میکنید و یک بار قیمت تعرفه از حساب شارژ شما کم میشه و زمانی که بسته تموم میشه دیگه اینترنت با شارژ اصلی استفاده میکنه…(معنی یک روزه این نیست که هر روز ۱۰۰۰ تومن میگیرن،اعتباریه ها)

 67. ناشناس می‌گوید:

  داداش دمتگرم خیلی خوب راهنمایی کردی من از روش دوم رفتم کارکرد تو تبلت . واقعا مممنون از زحمات

 68. مهدی می‌گوید:

  سلام.. بسته های gprs ایرانسل با چه سرعت هایی ارائه میشوند؟

 69. سمیرا می‌گوید:

  سلام
  میبخشین این راهنمایی ک درباره فعال کردن gprs گفتین
  مسیرشو انگلیسی گفتین اگر تبلتم زبان فارسی باشه
  چطوری این مسیر رو اجرا کنم..چون هر چقدر گشتم نتونستم
  پیدا کنم…چون زبانم فارسی بود….میشه مسیره فارسیشو هم بگین؟؟؟؟؟
  ممنوووون میشم:)
  ساییتتونم خیلی عالیههههه♥♥♥

 70. رفیعی می‌گوید:

  سلام گوشی من هواوی جی ۶۱۰ هست ولی برای اینترنت میگه تنظیمات این گوشی موجود نیست. دستورالعمل بالا رو هم انجام دادم ولی نشد! ممنون میشم کمکم کنین

 71. فاطیما می‌گوید:

  سلام من تنظیمات GPRS رو انجام دادم دستی و چه با پیام که خود ایرانسل تنظیمات رو میفرسته
  تبلت من گلکسی تب ۷.۲ هست ولی فقط نیم ساعت اینترنت داتم و الان سه روزه دارم خودمو میشکم تا بتونم وصل بشه نمیشه
  نمیدونم دیگه چیکار کنم بخدااااا؟ لطفا کمکم کنید تا این همه اعصاب من داغون و خط خطی نشه
  مرسی ازتون
  مدل دقیق تبلت هم: GT-P3100 هست
  ممنونم ازتون

 72. مهدی می‌گوید:

  در صورت اتمام مهلت استفاده : به طوریکه طرح ۳۰ روزه من روزش تموم شده ولی حجمش باقی مانده. راهی هست که فقط روز رو تمدید کنیم؟

  • کارتی می‌گوید:

   خیر. باید بسته‌ی جدید بخرید.

  • ناشناس می‌گوید:

   آره دوست عزیز.اگه مثلا ۲گیگ ۱ماهه زذی و هنو از حجمش مونده و یه ماهت داره تموم میشه میتونی یه ۲۰۰ مگابایت ۱ ماهه فعال کنی تا اون مقدار قبلی بیاد رو ۲۰۰ تا و یه ماه دیگه تمدید شه.

 73. موسوی می‌گوید:

  چه فایده که همیشه شبکه با مشکل مواجه؛سرعت پایین؛تازه نه اپرا ؛نه هیچ بروزر دیگه ای کار نمیده با اینکه ایرانسل اولین شبکه ای بود که اینترنت همراه را اورده بود ولی اژ همه عقب افتاد
  یک فکری به حال ما اهوازیها بکنید که وضعیت اینترنت خط ایرانسل افتضاحه بزور تا یگ صفحه ای باز کنه

 74. مجتبی می‌گوید:

  با سلام .. میشه بهم راهنمایی بکنین که این تعرفه ها شب ها رایگان هست یا خیر ؟

 75. مجید کرمانی می‌گوید:

  سلام من یک گوشی هواوی دارم تنظیمات جی پی ار اس نمیومد با راهنمایی عالتون تونستم فعالش کنم واقعا ازتون ممنونم

 76. امییییییییید می‌گوید:

  اقا چرا هر وقت من میخام تنظیماتشو بگیرم میگه تنظیمات کنار گذاشته شد؟ینی چی؟

 77. reza می‌گوید:

  سلام من اکثرا یادم میره که بسته gprs من تموم شده و پس از گذشت یک ماه از شارژ سیم کارتم استفاده میکنه و گاها ۵ هزار تومان شارژ رو یکروزه خالی کرده بدون اینکه اطلاع بده بسته من رو به اتمام هست ایا راهی هست که ازین حروم خوری ایرانسل جلوگیری کنم چون من الان حدود ۴ سال هست که هر ماه بسته اینترنتی دارم و از سرعت و امکاناتش راضی هستم الا همین موضوع
  سپاس

 78. محمد می‌گوید:

  سلام
  با تشکر از راهنمائیتان درمورد سوال قبل
  سوال دیگری دارم و آن اینکه آیا میتوان از اینترنت گوشی اندروید جهت لب تاب استفاده کرد یعنی به نوعی اشتراک گذاری کرد اگر امکان دارد لطفا چگونگی انجام اینکار و تنظیمات مربوطه را بیان کنید
  با تشکر

  • کارتی می‌گوید:

   بله. بیشتر گوشی‌های اندرویدی این امکان رو دارند. شما باید در قسمت تنظیمات شبکه (Wireless and Network)، در قسمت Tethering، قابلیت Mobile AP رو فعال کنید.

 79. محمد می‌گوید:

  سلام
  می خواستم بدونم اگر من تنظیمات GPRSرا روی گوشی خود نصب کنم و از بسته های اینترنت استفاده کنم
  میتونم همزمان از وایمکس استفاده کنم وشارژ اینترنت کم نشه (یعنی اینترنت گوشی را قطع کرده و از وایمکس استفاده کنم. راهنمائی کنید
  با تشکر

  • کارتی می‌گوید:

   بله. شما باید برای استفاده از وایمکس، وای فای گوشی رو فعال، و packet data‌ یا همون data netword mode رو غیرفعال کنید.

 80. jalal می‌گوید:

  سلام
  من همیشه از بسته ۱۰۰۰تومانی هفتگی استفاده میکنم وقبل از اتمام بسته مجدد شارژ میکنم ومانده بسته قبلی به بسته جدید منتقل میشود بطوری که بعضی وقتا تا بیشتر از ۲۰ روز از مانده های قبلی ااز نت استفاده میکنم اما دیروز تمام شارژ من تموم شد و هر چی بسته وارد میکنم این پیامو دریافت میکنم :از انجا که روزهای تمدید بسته افزایشی مجدد از ۳۰ روز فراتر رفته قادر به تمدید این بسته نیستید .
  لطفا راهنمایی کنید الان نمیتونم هیچ بسته ای انخاب کنم

 81. یاسین می‌گوید:

  دمت گرم به خدا عالی بود.اینترنت گوشیم رو درست کردم کارت درسته

 82. ناشناس می‌گوید:

  سلام من گوشیم huawwei g7206 میشه تنظیمات دستی gprs رو برای این مدل بگید .ممنون

 83. mari می‌گوید:

  سلام
  میشه کمکم کنین که چیکار کنم وقتی بسته اینترنتی میزنم
  برنامه های کوشیم UPDATEنشه چون اینجوری مگابایتم تموم میشه :(

  خواهشن زود جوابمو بدین
  ممنون

 84. edna می‌گوید:

  سلام.
  با فعال کردن تعرفه های جی پی ار اس ایرانسل بعد از اتمام حجم دانلودی دیگه نمیشه تا مهلت آخر از اینترنت استفاده کرد؟منظورم اینه تعرفه ده هزارتومانی سی روزه را فعال می کنم ظرف چند روز دو گیگ حجم دانلودی رو استفاده می کنم …دیگر نمی شود با اینترنت متصل شد؟و باید دوباره طرح خریداری کرد؟

  • کارتی می‌گوید:

   چرا می‌شه وصل شد. ولی هزینه شما به صورت تعرفه آزاد (کیلوبایتی) محاسبه می‌شه. مگر این که بسته‌ی جدیدی خریداری کنید.

 85. afshar می‌گوید:

  سلام من گوشی خودرا با کد*۵۵۵*۲*۲*۳# شارژیک ماهه اینترنت کرده ولی سرعت اینترنت پایین است آیا با کد *۱۴۰*۳*۷*۱*۳# شارژ میکردم سرعت بالا تر نبود تفاوت بین این دو کد چیست .

 86. سلطانی می‌گوید:

  این چه جور بسته های تخفیفی است که اصلا ارزان تر از آزادش نیست !! بصورت آزاد شما برای هر کیلو ۵ ریال در ساعات اوج مصرف می گیرید و مثلاً بسته ۲۰۰ مگابایت برای ۳۰ روز رو دارید می دید ۵۰۰۰ هزار تومان یعنی
  کیلویی ۴.۰۹ ریال . خوب من بصورت آزاد بخرم خیلی برام بهتره یعنی بدون محدودیت تازه در اوج مصرف ۵ ریال می دم. پس بی خودی نزنید بسته ها بیش از ۹۰ درصد ارزان تر هستند!!!

  • کارتی می‌گوید:

   محاسبه‌ی جالب و مفیدی بود. پس با این حساب بسته‌ی ۵۰۰۰ تومانی ۲۰۰ مگابایتی ۳۰ روزه چندان به صرفه نیست و مصرف آزاد ازش بهتره. البته بسته‌ی ‌های ۱۰,۰۰۰ تومانی ۳۰ روزه که ۲ گیگابایت حجم داره، همچنان خیلی به صرفه‌تر از طرح آزاده.

   • محمد می‌گوید:

    نه داداش هر ۲۰۰ مگا میشه ۲۰۰*۱۰۲۴=۲۰۴۸۰۰ کیلو بایت که با احتساب هر کیلو یک ریال میشه ۲۰۴۸۰ تومان و با احتساب هر کیلو ۵ ریال میشه ۱۰۲۴۰۰ تومان

    • کارتی می‌گوید:

     حق با شماست. محاسبه جناب سلطانی ایراد داره و من هم متوجهش نشده بودم. ایشون باید ۵۰۰۰۰ رو تقسیم بر ۲۰۴۸۰۰ می‌کرد. در حالی که این کار رو برعکس انجام دادن و عدد دوم رو به اول تقسیم کرده. در طرح ۲۰۰ مگابایتی، هر کیلوبایت تبادل اطلاعات برای ما حدود ۰.۲۵ ریال می‌افته که باز هم خیلی ارزون‌تر از طرح آزاد هستش.

 87. sobhan می‌گوید:

  ییخشید فرف ای دو بسته در چیه ؟ (بسته‌های اینترنت همراه gprs ایرانسل با دستور *۵۵۵*# و بسته‌های تخفیفی اینترنت GPRS یا EDGE ایرانسل )
  مرسی

 88. مریم می‌گوید:

  آیااینترنت همراه ایرانسل د رخارج از کشور هم قابل استفاده است؟

  • علی می‌گوید:

   اگر سرویسه رومینگ رو فعال کنین احتمالا بشه ولی فکر نمیکنم … بهتره سیم کارته دیتای همون کشور رو تهیه کنین

   • یاسین می‌گوید:

    سلام نه عزیزم همون رومینگ و بزنی فعال میشه فقط هزینه هاش یه خورده سرسام آوره … چون ایرانسل در خارج از کشور هزینه های تماس دوطرفه هست۶۰%به کسی که زنگ زده میافته ۴۰%به کسی که حرف میزنه ..بخاطره اون اینترنتش هم همخون جوریه با رومینگ کار میکنه هم هزینه اش کمه هم سرعتش خوبه.سرعتشم ۱۲۸ هست …
    با تشکر دفتر خدماتی ارتباطی ایرانسل

 89. امیر می‌گوید:

  ۵۰۰۰ تومن فقط ۲۰۰ مگابایت؟ خجالت نمیکشید واقعا؟

 90. شیوا می‌گوید:

  سلام خسته نباشید.تروخدا تنظیمات دستی گوشی سامسونگs5560iرا توضیح دهید.با۷۰۰ که تماس گرفتم یه پیامک واسم فرستاد که اصلا در منو گوشی همچنین چیزی نبود.کمک کنید

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز، اون پیامکی که از ۷۰۰ براتون فرستاده شده، حاوی یه سری تنظیمات هستش. اون پیامک زیرش یه دکمه‌ی نصب داره و باید همونو نصبش کنید. نه اینکه در منوها دنبال اون نوشته‌هاش بگردید.

 91. saman می‌گوید:

  سلام.من از مودم یو اس بی سیم کارت خور استفاده میکنم .ببخشید باید تنظیمات خاصی انجام بدم ؟ممکن اگه اگه تنظیم لازم هست بنده رو راهنمایی کنید که چطور این کارو انجام بدم .ممنون از لطف شما .

 92. HRDNA1360@YAHOO.COM می‌گوید:

  سلام
  من تبلت مدل Wintouch دارم نمی تونم gprs رو فعال کنم لطفا اگر کسی میتونه کمکم کنه به این ادرس
  HRDNA1360@YAHOO.COM ایمیل کنه برام.
  از کمک شما ممنونم

 93. elham می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  من گوشیم sony xperya neo l هستش ولی همچین گزینه ای wireless and network در setting نبود
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • علی می‌گوید:

   وارد setting که شدید جزو گزینه های همون اول نوشته wifi بعد زیرش نوشته bluetooth چند گزینه پایین تر رو که نگاه کنین نوشته more برید داخله اون یه صفحه ی جدید میاد که آخرین گزینه احتمالا نوشته mobile networks اون رو انتخاب کنین بقیه مراحل رو طبق توضیحات انجام بدین

 94. iman-lp می‌گوید:

  سلام
  منم گوشی گالکسی ace دارم و نمیتونم باهاش سایت باز کنم.حتی گوگل هم باز نمیشه.البته wifi مشکلی نداره و با wifi تونستم برنامه هایی مثل viber – whatsapp رو اوکی کنم
  الان میتونم با این دو برنامه چت کنم اما هیچ عکسی نه میتونم بگیرم و نه ارسال کنم . ضمنا خطم ایرانسل هستش.خطمو تو یه گوشی دیگه امتحان کردم و رفت تو گوگل پس یعنی مشکل از گوشیه :( .
  خواهشا هرچه سریعتر کمکم کنید.
  من تازه گوشیو گرفتم و هیچ از رام و اینجور چیزا نمیدونم یعنی چی. اما اگه بگید میفهمم

  • naser می‌گوید:

   سلا م صفحه منو-تنظیمات -بی سیم ها وشبکه ها -شبکه های تلفن همراه -فعال کردن گزینه استفاده از داده بسته ای(اول ازهمه ازطریق ایرانسل شارژ بسته اینترنت بگیر-درضمن بعدازتمام شدن کارت بااینترنت این گزینه راخاموش کن وگرنه شارژت آب میشه)

 95. سجاد می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  گوشی بنده htc desire hd هست و بعد از اینکه Update کردم ( الان ورژن اندروید ۲.۳.۵ هست) GPRS از کار افتاد.
  با توجه به تنظیمات گفته شده به صورت دستی APN را ست کردم اما به هیچ عنوان به اینترنت متصل نمی‌شود.
  سیم کارت را روی گوشی دیگر که Nokia n95 هست امتحان کردم اطلاعات توسط ایرانسل پیامک شد بعد از ذخیره در آن گوشی هم به اینترنت متصل نشد.
  آیا مشکل از سیم کارت است؟
  خواهش میکنم در این مورد کمک کنید.
  متشکرم

 96. یاسی می‌گوید:

  سلام. ببخشید من توی قسمت mobile networks گوشیم گزینه ی packet data رو نداره… این همون data enabled هستش؟!

 97. farzan می‌گوید:

  به خط ایرانسلم از ایرانسل خود به خود اس ام اس مییاد و براش از اعتبارم کم میشه زده جوری غیر فعالش کنم تا این اس ام اس ها برام نیاد ؟؟؟؟

 98. mona می‌گوید:

  من گوشیم به روز رسانی کردم حالا اینترنتش قطع شده راهنماییم کنید ممنون

  • کارتی می‌گوید:

   شما بعد از به‌روزرسانی گوشی‌تون باید تنظیمات GPRS رو مطابق روشی که در مقاله توضیح داده شده، مجددا دریافت و نصب کنید.

 99. علی می‌گوید:

  من میخوام یه بسته اینترنتی بگیرم به مدت یک هفته. فقط و فقط هم برای نرم افزار wechat میخوام که فقط باهاش چت کنم. حالا از نظر شما من باید چه تعرفه ای رو بردارم. لطفا مشخصات و کد این تعرفه رو برام بفرستید. ممنون

  • pedram می‌گوید:

   با ستاره ۱۴۰ ستاره ۶ ستار ۱ ستاره۱ مربع بزن ۱۰۰۰تومان کم میکنه
   بهد هشت روز میتونی قشنگ از ویچت استفاده کنی .

 100. محمد می‌گوید:

  سلام باعرض خسته نباشید
  من گوشیم سونی اکسپریا ام هستش واسه تنظیمات اینترنتش تمامی کارارو کردم و در آخر MCC و MNC میخاد اینو چی بنویسم و همچنین ۴۳۲ و ۱۱ زدم حل نشد ممنون از زحمات بی دریغتون

 101. laya می‌گوید:

  سلام من بسته ی ۳۰ روزه ی اینترنتو با ۲۰۰ مگابات خریداری کردم…شارزم کسر شده….ولی هنوز تنظیماتش بهم ارسال نشده….۵ تومنم رفت؟؟؟؟

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز با خرید بسته هیچ تنظیماتی برای شما ارسال نمی شود. شما باید قبل از خرید بسته، به روشی که در بالا گفته شده، gprs خود را فعال کنید.

 102. کارتی می‌گوید:

  خیر، در حالت رومینگ، بسته‌های اینترنت قابل استفاده نیستند و هزینه‌ی اینترنت شما بر اساس رومینگ محاسبه می‌شه.

 103. saeed می‌گوید:

  سلام فرق بین gprs و edge چیه ؟ ایا بسته هاش با هم فرق میکنه ؟سرعتش چطور ؟

  • کارتی می‌گوید:

   EDGE‌در واقع تکنولوژی جدیدتر GPRS‌هستش. خیر بسته‌هاش با هم فرق نداره. اگه در منطقه‌ای که توش هستید، EDGE‌ پشتیبانی بشه، گوشیتون از اون طریق وصل میشه و اگه از GPRS‌ پشتبانی باشه با جی پی آر اس وصل میشه. بستگی به آنتن‌های مخابراتی منطقه‌های مختلف داره.

 104. greta می‌گوید:

  سلام..خسته نباشید..
  من امروز بسته ۲۰۰مگابایتی ۳۰روزه رو فعال کردم..اما سرعتش افتضاحه!!!۲ساعت درحال لود کردنه و بعدشم میزنه که connection failed!!!شاید بعده ۱۰بار reloadکردن اون صفحه باز بشه..
  میخاستم ببینم که سرعتش کلا اینجوریه؟یعنی همه این مشکل رو دارن؟
  اگر جواب بدین خیلی ممنون میشم..

 105. افسانه می‌گوید:

  سلام خسته نباشید وای من از شما خیلی خیلی ممنونم اصلا گیر کرده بودم چجوری به اینترنت با گوشی متصل شم بازم خیلی مرسی:)

 106. محمد خواجه لو می‌گوید:

  من برای فعال سازی سرویس gprs گوشیم مشکل داشتم سیم کارتم ایرانسله و حتی با اپراتور هم تماس گرفتم یه sms برام فرستادن ولی کامل نبود ولی تو سایت شما تونستم با راهکار دستی شما فعالش کنم یه دنیا ازتون ممنونم.دلم نیومد نظر ندم. مرسی از کمکتون

 107. کارتی می‌گوید:

  پسورد معمولا ۱۲۳ هست.

 108. hamid می‌گوید:

  سلام من گوشی بلک بری ۹۸۱۰ دارم متاسفانه تنظیمات gprs آن در سایت ایرانسل نیست امکانش هست راهنمایی کنید تا دستی تنظیم کنم.

 109. sajjad می‌گوید:

  میشه بریم امور مشرکین پیرینت پیام ورودی و ارسال شده را بگیریم امکانش هست؟

 110. mlss می‌گوید:

  من امروز ظهر ۱۰۰۰۰ تومن شارژ خریدم، بسته ۲۰۰MB 30 روزه رو فعال کردم که ۵۰۰۰ تومن از شارژم کم شد و sms فعال شدن هم برام اومد… ولی تو دو ساعت و نیم و با استفاده معمولی از وایبر حدودا ۲۰۰۰ تومن از شارژم کم شده!!! دلیلش چی میتونه باشه؟؟ از قسمت data usage هم استفاده از اینترنت رو برای همه اپلیکیشنها بجز وایبر و وی چت و اندروید disable کردم، دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم… چرا اینقد زیاد از شارژم کم میشه؟ کمک کنین توروخخداااااا

 111. امیر می‌گوید:

  سلام . با استفاده از کد #۳*۲*۲*۵۵۵* بسته ۳۰ روزه ۲ گیگابایت رو واسه خط اعتباری خودم فعال کردم . تنظیم دستی جی پی ار اس رو که شما در بالا اوردید هم انجام دادم اما بازهم نمی توانم به اینترنت وصل شوم . گوشیم هم هووایی پی وان ( Huawei Ascend P1 ) هست

 112. عقیقی می‌گوید:

  من مودم سیمکارت خور یو اس بی دارم واز سیمکارت ایرانسل استفاده مکنم.ایا میشه از سیم کارت رایتل و همراه اول استفاده کنم.وسرعت کدومشون بیشتره؟

 113. احمد می‌گوید:

  سلام
  از اطلاعاتی که ارائه کردید ممنونم
  من مودم و سیم کارت دیتا رایتل تهیه کردم و ازش استفاده میکنم
  به خاطر تحت پوشش نبودن بعضی از مناطق میخوام از سیم کارت ایرانسل استفاده کنم برا اتصال اما شیوه
  نصب روی ویندوز ۸ رو بلد نیستم
  ممنون میشم اگه نحوه اتصال رو توضیح بدید.
  مرسی

 114. نادر می‌گوید:

  سلام.چندتا سوال داشتم لطف کنید راهنماییم کنیید
  ۱.زمان ارسال mms باید به اینترنت وصل باشیم؟
  ۲.بعد از پر کردن فرم در خدمات ایرانسل چه قدر طول میکشه تا mms فعال بشه؟

 115. نیما می‌گوید:

  سلام تو رو خدا چه جوری میشه جی پی ار اس رو غیر فعال کرد؟

  • کارتی می‌گوید:

   لازم نیست غیرفعالش کنید. کافیه از قسمت تنظیمات گوشی‌تون packet data یا داده‌ بسته‌ای رو تیکشو بردارید تا گوشیتون به اینترنت وصل نشه و براتون هزینه نداشته باشه.

 116. کیوان می‌گوید:

  مثلا اگر بسته اینترنت ۳۰روزه دو گیگابایت مبلغ ده هزار تومان بخریم و بعد از سی روز هنوز از حجم ما مقداری باقی مانده باشد حجم باقی مانده به دوره بعدی منتقل می شود یا اینکه می سوزد ؟

  • reza می‌گوید:

   سلام کیوان عزیزبه احتمال زیاد،بسته دوگیگ بعداز۳۰روزدیگه اعتبارنداره

   • حسین می‌گوید:

    سلام اگه یک روز مانده به اتمام مهلت استفاده دوباره شارژ ۵۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰ تومانی کنید حجم باقیمانده به بعدی اضافه می شود

  • farzad می‌گوید:

   سلام… فقط در صورتی که قبل از تاریخ و ساعت انقضاء بسته جی پی آر اس مصرفی بسته دیگه ای سفارش بدی باقیمونده جی پی آر اس قبلی به بسته جدید انتقال پیدا میکنه در غیر اینصورت همون میشه که رضا جواب داد

 117. مسعود می‌گوید:

  سلام؛ ببخشید آیا میشه با شارژ شگفت انگیز اینترنت رو فعال کرد چون من با این که ۱۰۰۰ شارژ دارم البته شگفت انگیز. میگه اعتبار شما کمه.

 118. سالی می‌گوید:

  بسیار کمکم کرد.در زمینه تنظیمات دستی GPRS ایرانسل… ممنون

 119. behzad می‌گوید:

  من تقریبا سه ساله مستمر دارم از ایرانسل اینترنت می گیرم. اوایل ترافیک اینترنت ماهانه ۲.۵ گیگ بود که کمش کردن. یا بحث انتقال ترافیک به ماههای بعد که محدودیتهایی براش گذاشتن ( مثل محدودیت زمانی) . الان هم نمی دونم توی محاسبه حجم ترافیک استفاده شده چه تغییری ایجاد کردن که ظرف ۱۰ روز ترافیک مجاز ماهانم تموم شد؟! لازم به ذکر هیچ برنامه جدیدی هم روی موبایلم نصب نکردم و کاملا استفاده از اینترنتم در برنامه های مشابه در گذشته بوده!

 120. احسان می‌گوید:

  من گوشی نوکیا لومیا ۵۲۰ دارم و هرچه تلاش میکنم نمیتونم اینترنت ایرانسل رو برای گوشیم فعال کنم (سیستم عامل گوشیم ویندوز فون هست) ممنون میشم کمکم کنید.

  • ali می‌گوید:

   برای تنظیم دستی ویندوز فون از منوی start وارد settings شده و زبانه ی cellular را باز کنیددر پایین صفحه
   add apn را باز کنید و تنظیمات راطبق جدول ارائه شده ایرانسل یا همراه اول وارد کنید
   موفق باشید

   • شهرام می‌گوید:

    علی آقا مرسی از توضیحاتت. اما متاسفانه گزینه add apn وجود نداره درصورتی که من آپدیت آمبر رو هم روی گوشی ریختم اما همچنان گزینه ای بنام add apn یا vpn بهش اضافه نشد. ممنون میشم اگه ی بررسی بکنید

    • شهرام می‌گوید:

     تنظیمات apn در وین فون ۸ داخل setting>access point هست و براحتی میشه با توجه به مشخصاتی ک ادمین کارتی درج کرده تنظیمش کرد. موفق باشید

  • شهرام می‌گوید:

   تنظیمات apn (در ویندوز فون ۸) داخل setting>access point هست و براحتی میشه با توجه به مشخصاتی ک ادمین کارتی درج کرده تنظیمش کرد. موفق باشید

 121. احسان می‌گوید:

  خداییش ظلم نیست اینترنت ۳۰ روزه ۲gig ده هزار تومن باشه و ۲۰۰ مگا بایتش ۵ هزار تومن
  یه دفعه بگید نمیخوایم از ۲۰۰ مگا بایتش استفاده کنید دیگه…
  فقط تو فکر سو استفاده از مردمن

 122. رسول می‌گوید:

  سلام من گوشی huawei g600 گرفتم تنظیمات gprs مربوط بهش تو سیستم نبود طبق گفته شما تنظیمات رو بصورت دستی وارد کردم ولی کانکت نمیشه لطفا راهنمایی کنید.مرسی

  • ناشناس می‌گوید:

   تنظیم برای g610
   بصورت دستی وارد کرد:
   از داخل تنظیمات گوشی برید more/ بعد mobile network/گزینه ی access point names انتخاب کنید/ یک new APN بسازید و فقط مشخصات زیر وارد کنید:
   Name: Irancell-GPRS
   APN: mtnirancell
   APN protocol و APN roming protocol هم روی IPv4 باشه. دیگه دست به هیچ چیز نزنید.

 123. میثم می‌گوید:

  سلام . ببخشید من مودم و اینترنت برای کامپیوتر دارم سوالم اینه که میشه تو گوشی موبایل هم از این اینترنت استفاده کرد ؟ اگه میشه راهنهمایی کنید

  • کارتی می‌گوید:

   بله. اگه گوشیتون WiFi داشته باشه و مودمتون هم وایرلس باشه، می‌تونید با کمک وای فای گوشیتون به اینترنت خونه وصل بشید.

   • eli می‌گوید:

    با سلام ببخشید این جوابی که به این کاربر عزیز دادید رو میخواستم منم بدونم
    چطور بفهمم گوشیم تنظیمات wifi داره؟مودم منم وایرلس هست.
    مدل گوشیم nokia 7310

 124. ناشناس می‌گوید:

  سلام میخواستم بدونم استفاده از اینستاگرام باعث تموم شدن بسته ی اینترنتی میشه یا نه؟!!

 125. حسین می‌گوید:

  در جدول بسته های اینترنتی برای شارژ اینترنتی مثلا نوشته #۳*۱*۷*۳*۱۴۰* و در مثال نوشته #۱*۳*۷*۳*۱۴۰* کدام صحیح است

  • کارتی می‌گوید:

   دقت کنید. کدی که در جدول اومده، برای فعال کردن بسته‌هاست. کدی که بعد از مثال اومده، برای اطلاع از مانده حسابه.

 126. باران می‌گوید:

  آیا میشه از مودم غیر از مودم ایرانسل همراه با موبایل به اینترنت وصل شد منظورم اینه که آیا با هر مودمی میشه به اینترنت رفت تا از شارژ اعتباری کم نشه و از مودم استفاده کنیم اگه میشه راهشو به من بگید؟؟؟؟

  • کارتی می‌گوید:

   بله. اگه مودم وایرلس داشته باشید، از هر شرکتی، و گوشیتون هم WiFi داشته باشه، می‌تونید در محوطه‌ی خط‌دهی اون مودم وایرلس با گوشیتون به اینترنت وصل بشید.

 127. مهرداد می‌گوید:

  با سلام
  با گوشی اپل ، و سیم کارت ایرانسل شارژ من بدون آنکه وارد اینترنت بشوم تمام میشه .
  لطفا راهنمایی کنین

  • کارتی می‌گوید:

   به احتمال زیاد gprs گوشیتون روشنه. وقتی gprs روشن باشه، حتی زمانی که شما از اینترنت استفاده نمی‌کنید، ممکنه خود گوشی تبادل داده داشته باشه و از شارژتون کم شه. به تنظیمات گوشیتون برید و packet data رو غیرفعال کنید.

 128. sadaf می‌گوید:

  من هر ماه یک بسته ۳۰ روزه ۲gb میگرفتم و در اخر ۳۰ روز حجم اضافه هم می اوردم
  ولی ماه پیش یک هفته مانده به اتمام ۳۰ روز بسته تمام شد و این ماه ۱۴ روز مانده
  به اتمام ۳۰ روز بسته تمام شد در صورتی که استفاده ی من از اینترنت با قبل تفاوتی نداره علته زودتر تمام شدن بسته چیه؟

  • کارتی می‌گوید:

   شاید یه سری اپلیکیشن نصب کردید، که به طور خودکار از اینترنت استفاده می‌کنن. زمانی که با اینترنت کاری ندارید، از قسمت تنظیمات packet data، اینترنت gprs خودتونو خاموش کنید.

 129. ash1 می‌گوید:

  سلام.
  من میخوام از طریق کد*۵۵۵*۲*۲*۴#
  اینترنت همراه یک ۵ تومنی ماهه ایرانسل بگیرم ولی وقتی شارژ ۵ تومنی میگیرم چهار هزترو هفت صدو …(خورده ای) سیم کارتمو شارژ میکنه.
  واسه همین نمیتونم اینترنت بگیرم و میگه شما شارژ موجود کافی نیست.
  چیکار کنم؟؟
  باید یه شارژ دیگه بخرم تا اعتبارمو به ۵ تومن برسونم بعد اینترنت بگیرم؟؟
  ممنون میشم کمکم کنید.
  مرسی.

  • سهیل می‌گوید:

   شما به جای یه کارت شارژ۵ هزاری دیگه میتونید از یه هزار تومنی استفاده کتید در ضمن شما باید کارت شارژ با ۱۴۰ وارد کنید .

   • جمشید می‌گوید:

    من تا حالا با ۵ هزار تومنی شارژ نکردم ولی در مورد شارژ ۱۵۰ مگی که باید هزار تومان شارژ کرد. اگر شارژ را وارد گوشی کنیم و بعد بخواهیم gprs بگیریم به خاطر کسر مالیات دیگر نمی توانیم شارژ ۱۵۰ مگی گرفت ایرانسل برای رفع این مشکل این راه حل را پیشنهاد داده است:
    *۱۴۵*شماره رمز# فقط نکته ایی که باید دقت کنید این است که شارژ را روی گوشی نباید بریزید و از همان ابتدا از این کد استفاده کنید.

  • جمشید می‌گوید:

   دوست عزیز این به خاطر آن است که وقتی با ۵۵۵ شارز میکنید مقداری از اعتبار شما جهت مالیات کم میشود برای اینکه به این مشکل برنخورید همانطور که دوست عزیزم کارتی در بالا در قسمت شارژ ویژه گفته است باید از دستور *۱۴۵*رمز کارت# استفاده نمایید.فقط حتما حتما دقت کنید شارژ را نباید وارد گوشی خود کنید بلکه ابتدا *۱۴۵* گرفته بعد شماره رمز را کارت شارژی که خریده اید مستقیما وارد کنید
   موفق باشید

 130. ناشناس می‌گوید:

  سلام.اقا خیلی عالی بود.من همین روش رو روی گوشی طرح اصلی((((چینی)))) هم زدم جواب داد.
  متشکرم

 131. آزاده می‌گوید:

  خسته نباشید … من تنظیمات رو مو به مو اجرا کردم … ولی تو mobile networks > use packet data خاموشه و نمیشه تیک رو آن کرد تا اینترنت فعال شه … دلیلش چیه؟

 132. behzad می‌گوید:

  سلام خسته نباشید من یه طرح ۲۰۰ مگابایت یک ماهه خریدم و داره حجمش تموم میشه می خواستم بدونم اگه یه طرح دیگه بگیرم مدتش از انتهای طرح قبلیم حساب میشه یا نه ؟ مثلا اگر یه طرح یه ماه بگیرم ، ۲۰روزم از طرح قبلی داشته باشم ، میشه ۵۰ روز یا نه ؟

 133. reza می‌گوید:

  سلام داداش من اینترنت ۳۰ روزه ۲۰۰ مگ گرفتم الان ترافیکم تموم شده چطوری ترافیک بگیرم؟؟؟

 134. نجمه می‌گوید:

  سلام لطفا سریع جواب بدین.من اینترنتم را فعال کردم ولی هر با که با بازی های گوشیم بازی میکنم ز شارژم کم میکنه در صورتی که از اینترنت دانلود نکردم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا هر وقت به ۷۰۰ زنگ میزنم میگه شبکه مشکل داره؟؟؟؟

  • کارتی می‌گوید:

   بعضی از بازی‌ها به طور خودکار با اینترنت تبادل داده دارند. بهتره وقتی می‌خواید بازی کنید، از قسمت تنظیمات گوشی، قسمت packet data، اینترنت گوشیتونو غیرفعال کنید.

 135. شراره می‌گوید:

  همه ی تنظیمات رو کامل انجام دادم.ولی موقع وصل شدن میگه سرور پروکسی ناموفق مشکل از کجاست؟

 136. وحید می‌گوید:

  اطلاعات مربوط به تنظمیات GPRS از طریق سایت ایرانسل به گوشی من Sony Xperia Sola ارسا ل می شودو و
  ولی امکان نصب تنظمات وجود ندارد.
  خطایی در رابطه با سیم کارت میدهد

 137. ناشناس می‌گوید:

  سلام من اینترنتم را فعال کردم ولی هر وقت که بازی میکنم بازی هااز اینترنت حساب میشن و از شارژم کم میشه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 138. بازیگر می‌گوید:

  سلام ببخشید من همیشه از اینترنت استفاده میکنم حالا اگر حجمم تمام بشه بخوام و۲۵روز از انترنت باقی مانده باشه چگونه باید فقط حجمم رو زیاد کنم

 139. sara Mirahmady می‌گوید:

  یکی کمکم کنه این جی پی ار اس شما منو کشت جرأت ندارم گوشیمو شارژ کنم.یکی بگه چجوری غیرفعالش کنم.

 140. omid می‌گوید:

  تنضیمات رو کامل انجام دادم.ولی موقع وصل شدن میگه سرور پروکسی ناموفق.چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بسته هم دارم!!!!!!!!!!!!!

 141. افشین می‌گوید:

  سلام، من دو کارت ایرانسل خریداری کردم (برای دو نفر خارجی) بعد از ثبت کردن آن دو به نام صاحبانشان در یکی از مراکز رسمی ایرانسل و پرداخت شارژ از آنجا خارج شدیم. همان شب یکی از کارتها به طور کل مسدود شده بود هم خروجی و هم ورودی!!!!!!!!!!! صبح روز بعد که مراجعه کردیم و گفتیم که این مشکل پیش آمده است، می گویند بروید در صف بایستید تا رسیدگی کنیم. آیا فکر نمی کنید که اگر کار کارمندان شما مشکل دارد چرا باید ارباب رجوع وقت و هزینه بپردازند؟ این کار از نظر شرعی، عرفی، اخلاقی، قانونی آیا درست است؟
  متاسفانه در ایران هنوز آن طور که باید به مشتری احترام گذاشته نمی شود. البته احترام نه به معنای فقط قشنگ صحبت کردن با مشتری باشد بلکه احترام به وقت و شخصیتش است.

 142. زاهد می‌گوید:

  باسلام وخسته نباشید.میخواهم با تبلت wintouch از طریق مودم یو اس بی مارک شاتل باسیمکارت ابرانسل وارد اینترنت بشم. موقع وارد کردن تنظیمات میباید گزینه mcc را نیز مثل سایر مواردی همچون APNتکمیل کنم اما نمیدانم چه بنویسم؟ لطفا کمک بفرمایید بزرگواران!!

 143. مهرداد می‌گوید:

  سلام چرا بسته های ماهانه gprs ایرانسل من ۱۷روزه شارژ میشوند؟

  • کارتی می‌گوید:

   شما احتمالا میزان ترافیکتون رو در عرض ۱۷ روز به اتمام رسوندید. فراموش نکنید که این بسته‌ها هم محدودیت زمانی دارند و هم محدودیت حجمی.

 144. رضا می‌گوید:

  سلام.من با نرم افزار pc suite گوشیم را به کامپیوتر وصل می کنم.می خواستم بدونم که باعث کم شدن سرعت اینترنت من نمیشه..همچنین آیا ایرانسل سرعت های اینترنت ۱gb هم دارد

  • کارتی می‌گوید:

   خیر باعث کاهش سرعتتون نمی‌شه. سرعت GPRS هم همین قدره و بیشتر نمی‌شه. اگه به سرعت بالاتری باید از wimax یا adsl استفاده کنید.

 145. محمد می‌گوید:

  با سلام .من بسته ۱ ماهه داشتم که فردا تمام میشه ولی ۱ گیگ مونده ازش و من دوباره ۱ ماهه ۲۰۰ مگ تمدید کردم میخواستم بدونم او ۱گیگ منتقل می شه؟ با ۵۵۵ خریدم بسترو ممنون میشم پاسخ بدید

 146. کاظم حاتمی می‌گوید:

  ممنون از کار خوب و اطلاع رسانی زیباتون.
  اگر بسته gprs فعال کنیم و رومینگ هم فعال کنیم در کشور دیگر مثل عراق آیا میشه از اینترنت هم استفاده کرد یا فقط تماس میشه گرفت؟

 147. مهدی می‌گوید:

  سرعت اینترنت ایرانسل اینقدر مزخرفه که اگه ۲۰۰ مگابایت شارژ کنی . تا یک ماه هم نمیتونی مصرفش کنی
  این اینترنت وقت هدر دادن محضه.

 148. meysam می‌گوید:

  سلام
  این کدها و این روش برای استفاده از اینترنت ایرانسل هنوز کارایی دارند یا نه؟
  یا کدها و روشهایه جدید جیگزین اینها شدند اگر جایگزین شدند لطفا مطلب رو آپدیت کنید.
  ممنون از سایت خوبتون .منتظر جواب هستم.
  ممنون.

 149. milad می‌گوید:

  سوال من اینه که اگه امروز که وسط ماهه بسته بگیرم تا وسط ماه بعدی دارمش یا پایان ماه میسوزه باتشکر از پاسخ های خوب شما.

  • کارتی می‌گوید:

   تا وسط ماه بعدی. هر وقت بسته فعال کنید، این بسته به مدت یک ماه از همون تاریخ فعال‌سازی، اعتبار خواهد داشت.

 150. محبوبه می‌گوید:

  سلام من اینترنت ۵۰۰مگابایتی ۱ ماهه رو فعال کردم میخواستم بدونم زمانی ک تو هیچ سایتی نباشم اگه اینترنتنم روشن باشه یعنی اون دوتا فلش بالای صفحم باشن
  بازم از شارژ اینترنتم کم میشه؟

  • کارتی می‌گوید:

   بله. احتمال داره کم بشه، بعضی از برنامه‌های روی گوشی، ممکنه زمانی که شما خودتون از اینترنت استفاده نمی‌کنید، تبادل اطلاعات داشته باشند.

 151. محسن می‌گوید:

  من آیفون ۳GS دارم.

  کد فعال سازی بسته ده هزار تومانی سیم کارت اعتباری رو وارد میکنم و اعتبار کافی هم دارم منتهی
  هیچ اقدامی نمیشه و نوشته زیر ظاهر میشه: EXTERNAL APPLICATION DOWN
  علتش چیه؟ چطور میتونم این بسته رو فعال کنم. مرسی

 152. saman می‌گوید:

  اگه دیدگاه من رو بلوک نکنید باید بگم که در ایرانسل و همراه اول رو باید گل گرفت با این بسته های GPRS بی کیفیت که با ارائه اونها فقط مردم رو دارن سرکیسه میکنن خودشون هم به این امر واقفند و مفت دادن این بسته ها نیز گرونه از اونجا که وقت مردم رو تباه میکنه
  واقعا بیایم درست فکر کنیم که تو ایرانی که میتونه هم پایه بلکه خیلی بهتر از غربی ها رشد کنه و اینرو اثبات کرده در روز چند نفر ساعت توسط این دو اوپراتور جهت استفاده از اینترنت وقتشون هدر میره که میتونه صرف تولید دانش و ارتقا جامعه و مملکتمون بشه

  • اصفهان سلIsfahan cell می‌گوید:

   سامان جان،شایدموقعیت اجتماعى وشغلى شماباعث این طرزتفکرباشه،چرا که اگرکسى نیازنداشته چرابایدهزینه کنه،به قول شماوقت باارزش خودش روصرف تکنولوژى پیشرفته واختراع جدیداینترنتى بکنه،تابلکه بعنوان اپراتورسوم بعدازایرانسل وهمراه اول خدمات ارائه کنه،پس درنتیجه بهترنیست بجاى این انتقادها،پیشنهاد داشته باشى،بله ،ایران وایرانى که ازسطح بالا تاپایین درفعالیتندازجنس من وشماهستند.

 153. somy می‌گوید:

  با سلام . اگر از بسته های اینترنت gprsاستفاده کرد میشه از طریق لپ تاپ ویدئو چت (مثل oovoo( برقرار کرد. سرعتش خوبه؟ کدوم حجمش بهتره؟ تا جند ساعت میشه ازش استفاده کرد؟

 154. مهرانديش می‌گوید:

  من که هر کاری کردم اینترنتم وصل نمی شه مدل گوشی من huawei ascend y210d است و هر کاری می کنم که اینترنتم رو وصل کنم وصل نمی شود.حتی از راه تنظیمات دستی هم وارد شدم اما نتیجه ای نداشت.اگر راه حلی پیدا کردید حتما بهم اطلاع دهید.ممنون.

 155. JOKER می‌گوید:

  می گم سرعتش ۸۰ کیلوبایت هست

 156. محمدرضا می‌گوید:

  با سلام لطفا سریع پاسخ دهید زمان زیادی ندارم. ما فردا عازم شمالیم و یکی از بستگان من می خواهد در انجا انتخاب واحد کند و به اینترنت نیاز دارد. ایا میشود بک بسته ی اینترنتی ی یک هفته ای ایرانسل بخرم و با استفاده از wifi hotspot یک شبکه ی وایرلسی با گوشی خود راه بندازم و ان فرد با لپتاپ خود به آن کانکت شود؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر

 157. مجتبی می‌گوید:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید من gprs 400 مگ ۷ روزه رو فعال کردم. میخواستم بدونم که فرقی نداره به لپ تاپ از طریق گوشی به اینترنت وصل بشم یا مستقیما با خود گوشی ؟
  منظورم اینکه ایا میزان مصرف اعتبار ( k بر ثانیه ) هر دو با هم برابره یا مصرف لپ تاپ از گوشی بیشتره؟

  • کارتی می‌گوید:

   میزان مصرف شما تفاوتی نداره. البته بعضی از سایت‌ها یک نسخه‌ی موبایل کم حجم دارند که روی گوشی اون نسخه بالا میاد که حجمش کمتره. ولی در کل، میزان مصرف شما ربطی به این که از گوشی باشی یا لپ‌تاپ نداره.

 158. mehran می‌گوید:

  سلام

  اینکه که گفتید ترافیک به دوره بعد انتقال داده میشه ؟

  اگه مثلا من سه شنبه دوره ام تمام بشه و یک گیگ ترافیکم مونده باشه !!! حالا من باید دوشنبه قبل از اتمام دوره سرویسم را تمدید کنم تا ترافیک به دوره بعد انتقال پیدا کنه یا اینکه میتونم بعد از قطع شدن دوره این کار را انجام دهم ؟؟

  با تشکر

 159. فرزاد محمدپور می‌گوید:

  لطفا در مورد تنظیمات جی پی آر اس گوشیهای چینی لطفا راهنمایی بفرمایید

 160. ناشناس می‌گوید:

  باسلام.من ازبسته ی ۵۰۰۰تومانی ۳۰روزه باکد#۲*۵۵۵*استفاده کردم ولی تازه ۸روزگذشته تموم شده.خواهشا جواب بدین؟
  باتشکر

  • کارتی می‌گوید:

   شما مصرفتون زیاد بوده و حجم این بسته رو طی همون ۸ روز مصرف کردید و تموم کردید. فراموش نکنید که این بسته‌ها هم محدودیت زمانی دارند و هم محدودیت حجمی.

 161. Bahar می‌گوید:

  سلام
  من با مودم USB کانکت میشم . شارژ ۵ هزاری که میگیرم ١ ماهه ، با یکی از گزینه ها که نوشته شارژ GPRS 200 mg به مدت یک ماه فعال میکنم . سیم کارت رو که میزارم توی مودم USB و میزنم به pc فقط ۳ روز واسم میمونه. می خوام بدونم با pc وصل شدن باعث میشه که شارژ GPRS من تموم بشه؟ آیا این شارژ فقط مخصوص گوشی هستش؟ اگه میشد لطفا بگید از چه کدی واسه pc استفاده کنم تا شارژ GPRS تموم نشد.

  • کارتی می‌گوید:

   این که شما بسته رو روی گوشی یا مودم استفاده کنید، تأثیری روی مدت اعتبار بسته نداره. ولی اگه مصرف اینترنت شما بالا باشه، اون ۲۰۰ مگابایتی که خریدید، می‌تونه در عرض سه روز یا کمتر هم تموم بشه. دقت کنید که این بسته‌ها هم محدودیت زمانی دارند و هم محدودیت حجمی. با توجه به این حجم مصرفتون، بهتره به جای استفاده از بسته‌ی یک ماهه‌ی ۵ تومانی، بسته‌ی یک ماهه‌ی ۱۰ تومانی رو فعال کنید. بسته‌ی ۱۰ هزار تومانی حجم ۲ گیگابایته. عینی ۱۰ برابر بسته‌ی ۵ تومانی!

 162. مصیب می‌گوید:

  سلام.آقا من بسته gprs را با کد ۱۴۵ وارد کردم ۱۰ هزار تومنی برای تبلت ۷.۷ اینچی سامسونگ و نوشت تراکنش با موفقیت انجام شد.بعد که کد شارژ را می زنم صفر را نشان می دهد و به این ترتیب، با توجه به چیزی که نوشتید یکی از طرح‌های زیر با توجه به مبلغ کارت شارژی که وارد کرده اید، برای ما فعال شود که نشد الان باید چه کنم.۱۰ هزار تومن من الان کجا رفت؟خواهشا جواب بدبد.

  • کارتی می‌گوید:

   دوست گرامی، این شارژ، با شارژی که برای مکالمه استفاده می‌شود، تفاوت دارد. شما برای اطلاع از میزان شارژ بسته‌ی gprs خود باید از *۱۴۱*۱۰# استفاده کنید.

   • ناشناس می‌گوید:

    خوب من کد را وارد می کنم نوشته شارژ شما صفر است و اصلا به اینترنت وصل نمیشه الان می خوام بدونم این پول من کاملا حروم شده و نمی دونم چه شد؟

   • مصیب می‌گوید:

    برادر من کد را میزنم چنین پیغامی میده :
    مشترک گرامی اعتبار gprs شما ۰ کیلوبایته با مدت اعتبار ۰ روز به اضافه ۲۰۹۷۱۵۲ کیلوبایت با مدا اعتبار ۲۹ روز است
    ولی من به اینترنت کانکت نمی شم آیا تنظیمات خاصی دارد؟
    با تشکر

 163. ؟؟؟ می‌گوید:

  سلام من آندروید دارم و هردفعه خواستم اینترنتو فعال کنم گفته تنظیمات موجود نیست.از تنظیمات دستی خواستم استفاده کنم ولی دیدم قبلا همچین چیزی موجوده تو لیست علامت زدمش ولی بازم استفاده از داده بسته ای فعال نمیشه که روشنش کنم.دارم دیـــــــــــــوونه میشـــــــــم لطفا کمک کنید.

 164. س می‌گوید:

  سلام،اگه بخوایم اینترنتش بدون این بسته ها فعال شه یعنی به جای اینکه بخریم از شارژمون کم کنه باید چی کار کنیم؟؟ قبلا یه بسته فعال کردم الآن تموم شده اگه بخوام مثه قدیم از شارژم کم کنه باید چی کار کنم؟؟ الآن همش میگه:داده ی بسته ای در دسترس نیست.

  • کارتی می‌گوید:

   شما وقتی داده‌ی بسته‌ای یا packet data روی گوشیتون فعال نباشه، این پیغام رو میده و این به تنظیمات گوشیتون مربوطه و ربطی به خریدن یا نخریدن بسته نداره. در واقع زمانی که شما بسته ای خریداری نکردید، اگر به اینترنت وصل بشید، خودش از شارژتون کم می‌کنه.

 165. ببخشید میخواستم بدونم سرعت gprs در چه حد هست…?

 166. Reza boxer می‌گوید:

  سلام! من تبلت apple iPad 4g
  دارم چطوری میتونم تنظیمات را برایش فعل کنم؟

 167. علیرضا می‌گوید:

  سلام یه سوال
  من گوشی هواوی(HUAWEI)خریداری کردم وبرای فعالسازی اینترنت سیم کارت به مشکل خوردم
  اس م اس میاد که تنظیمات گوشی موجود نمیباشد باید چه کار کنم

 168. حسين محمد نژاد می‌گوید:

  بابت تنظیمات GPRS به صورت دستی خیلی ممنونم

 169. ستایش می‌گوید:

  چجوری میتونم gprs رو لغو کنم کل شارژم رو صفرمیکنه

  • کارتی می‌گوید:

   لازم نیست gprs رو لغو کنید. باید در قسمت تنظیمات گوشیتون packet data رو خاموش کنید. تا گوشیتون در مواقعی که لازم ندارید، به اینترنت وصل نشه و شارژتون کم نشه.

  • ناشناس می‌گوید:

   کاری نداره که وقتی استفاده نمیکنی بر تو تنظیمات تو نتورک موبایل اولیو خاموش کن تیکشو برداری دیگه نمیخوره

 170. hadikhan می‌گوید:

  سلام .گوشی من htc sensation xe هست .تنظیمات mmsو gprs اصلا کار نمیکنه و دستور عمل های بالا رو هر چقدر میزنم میکه تنظیمات گوشی شما در سیستم موجود نمیباشد !!!حالا من چیکار کنم ؟؟؟؟

 171. امیر حسین می‌گوید:

  سلام. یه سوال داشتم؟ من مصرف اینترنتم در طول روز ۲۰ مگا بایتم نیست. میخواستم بدونم میشه بسته های یک روزه که ۱۰۰ مگابایتر و تو چد روز مصرف کرد؟

 172. محمد می‌گوید:

  سلام من آیپد دارم که مینی سیم کارت میخوره ولی قابلیت شماره گیری نداره. چطوری میتونم بسته های تخفیفی رو فعال کنم؟ بسته های تخفیفی رو فقط با وارد کردن کد میشه فعال کرد؟

 173. ع خ می‌گوید:

  من یه تبلت ۷ سامسونگ گرفتم که برا فعال کردن اینترنت رفتم سیم کارتی خریدم که ۲۰۰۰ تومن شارژ داره
  حالا میخوام برای وصل شدن به اینترنت اقدام کنم و از بسته یکماهه ۱۰۰۰۰ تومنی استفاده کنم
  لطفآ بفرمایید به ترتیب چه باید بکنم
  آیا باید ۱۰۰۰۰ تومن شارژ با ۱۴۵ بگیرم یا اول به ۲۰۰۰ تومن قبلی ۱۰۰۰۰ تومن اضافه کنم … گیج شدم
  راهنمایی لطفآ ..

  • کارتی می‌گوید:

   قبل از گرفتن هر بسته‌ای، اولین کاری که باید بکنید، فعال‌سازی اینترنت ایرانسله که در بالا مراحلش توضیح داده شده. تا gprs ایرانسلو فعال نکردید، طرحشو نگیرید، چون اگر طرحو فعال کنید، ازش نمی‌تونید استفاده کنید. بعد از فعالسازی gprs، می‌تونید یه شارژ ۱۰ تومانی رو با ۱۴۵ وارد کنید تا طرح یک ماهه‌تون فعال شه.

 174. اسی می‌گوید:

  من گوشیم سونی اریکسون مدل arc s هر کاری می کنم gprs چندین راهو امتحان کردم ولی فایده نداره
  البته بیشتر اشکال مال اینه که تنظیماتش موجود نیست با ۷۰۰ هم تماس گرفتم می گن تنظیمات گوشیت موجود نیست دستی هم امتحان کردم ولی …… کمکم کنید

 175. sadegh می‌گوید:

  یه بسته یکماهه با*۱۴۵ فعال کردم .نمیشه غیرفعالش کرد.چون سرعتش خیلی پایینه.پشیمون شدم

 176. Lo می‌گوید:

  سلام. من یه سوالی داشتم. اگه بسته ی جی پی ار اس رو یک هفته فعال کنیم در حالت رومینگ هم میتونم در اون یک هفته از اینترنت رایگان استفاده کنیم؟ یا رومینگ فقط شامل تماس ها و اس ام هاست و اینترنت رو شامل نمیشه؟

 177. بهار می‌گوید:

  آیا برای استفاده از اینترنت باید gprs دستگاه روشن باشه ؟ چون من گاهی gprs هم که خاموشه وصل میشم!

  • کارتی می‌گوید:

   برای استفاده از اینترنت یا باید gprs روشن باشه یا اگه جایی هستید که مودم وایرلس داره، Wi-Fi. اگه هیچ کدوم این‌ها نباشه اینترنت نمی‌شه وصل شد. البته دقت کنید که gprs با gps فرق داره. شاید اونی که شما خاموش کردی gps هستش!

 178. مونا می‌گوید:

  باسلام
  من یک بسته اینترنت همراه۲۰۰مگابایت ماهانه باهزینه۵۰۰۰۰ریال فعال کردم ولی هنگامی که وارد اینترنت شدم حدود۱دقیقه۱۰۰۰۰ریال ازشارژ اصلیم کم شد چراعلاوه بر۵۰۰۰۰ ریال بایداز شارژم هزینه کم بشه؟ پس این۵۰۰۰۰ریالی که کم کرد چی میشه؟

 179. مهسا می‌گوید:

  من طرح یک ماه ۲۰۰m رو فعال کردم (بدون استفاده از *۱۴۵*) میخواستم بدونم با استفاده از اینترنت فقط از همون ۵۰۰۰ تومنی که بابت این طرح پرداخت کردم کم میشه؟ یا اینکه از شارژی که دارم هم کم میشه؟

  • کارتی می‌گوید:

   طی این مدت یک ماه، غیر از اون ۵ هزار تومانی که دادید، شارژی ازتون کم نمی‌شه. البته اگه دانلودتون از ۲۰۰ مگابایت بیشتر بشه، طرحتون به اتمام می‌رسه و بعداز اون از شارژتون کم می‌کنه. البته این مسأله از طریق پیامک بهتون اطلاع‌رسانی می‌شه.

   • رضا می‌گوید:

    برای من که هیچ وقت اطلاع رسانی نشده و بی خبر همه ی شارژم رو خورده. البته ایرانسل از این حق خوریها زیاد داره و ما عادت کردیم.

  • مرادی می‌گوید:

   اگه زنگ بزنی بعدا کم میکنه اگه زنگ نزنی همون پنج تومنی کم میشه

 180. پريساکاظمي می‌گوید:

  سلام دوستان عزیزجواب سوال همه ی کسانیکه با*۱۴۵*رمزشارژ#ازاین طریق بسته ی GPRSفعال کردن ونمیدونن شارژشون کجارفت ویابافعال سازی بسته باپیامی بنام تراکنش با موفقیت انجام شد”پیش منه!!
  دوستان عزیز نگران نباشیدبسته ی GPRSشمافعال شده وشما براحتی میتوانیدأزآن استفاده کنید.وباإستفاده أزرمززیرأزمبلغ غ آن مطلع شوید”*۱۴۱*۱۰#

 181. رضا می‌گوید:

  گوشی من nokia n900 ,ولی تنظیمات ام ام اس را دریافت نمیکنه میشه تنظیمات دستیشو برای من بزارین

 182. haniyeh می‌گوید:

  سلام من گوشی سامسونگ مدل گلکسی پرو دارم
  تنظیمات رو به صورت زیر وارد کردم اما پیغام میده
  name:irancell_gprs
  apn:mtnirancell
  proxy:10.131.26.138
  port:8080
  user name:……….
  password:………..
  از این قسمت نمیدونم چکارکنم
  mmsc-mcc-mnc-server-mmsc???????/
  MS P*o*y : 10.131.26.138
  MMS Port : 8080
  Authentication type : PAP
  APN type : mms

 183. shakiba می‌گوید:

  سلام دوستان برای کنترل اعتبار اینترنت باید از کد *۱۴۱*۱۰#استفاده کنید نگران شارژهاتون نباشید سر جاشه

 184. صالح می‌گوید:

  با سلام
  Moshtarake gerami, az anja ke roozhaye tamdide basteye afzayeshi mojood az 30 rooz faratar rafte ast; ghader be tamdide in baste nistid.
  این یعنی چی؟؟؟

 185. reza afshar می‌گوید:

  سلام.ممنون از راهنمایی هاتون فعال شد

 186. محمد می‌گوید:

  سلام دوستان من ی گوشی مدل iphone3g دارم هرکاری کردم به اینترنت وصل نشدم راهنماییم کنید مرسی

 187. عقیقی می‌گوید:

  ایا تعرفه بسته های ترکیبی ایرانسل تغییر کرده؟قبلا برای بسته ترکیبی ۱۰۰۰ تومنی ۷۵mbاینترنت ۲۰پیام و۱۰دقیقیه مکالمه داخل شبکه می داد ولی همون بسته الان ۴۰mbاینترنت و…میده. چرا

 188. فرزانه می‌گوید:

  سلام من یه شارژ۱۰۰۰ تومانی گرفتم و با #رمز*۱۴۵*واردش کردم بعد واسم یه پیام اومد که تراکنش با موفقیت انجام شد در حالی که باید میگفت مثلا حساب جی پی ار اس شما……تومان ست و تا تاریخ ……منقضی می شود حالا من نمی دونم شارژم کجا رفته لطفا راهنماییم کنید.ممنون

 189. زهرا می‌گوید:

  من با ۱۴۵ شارژ اینترنت کردم ولی وقتی میخوام از مبلغ سارژ اینترنتیم اطلاع پیدا کنم میزنه هیچ اعتباری در حساب. gprs خود ندارید دفعه قبل هم طرح یه ماه استفاده کرده بودم که مبلغ شارژم که تموم شد زمان باقی مانده هم از بین رفت

  • شهرام می‌گوید:

   با سلام شما میتونید با وارد کردن کد *۱۴۵*کدسریال# با هرمبلغی از حساب gprs استفاده کنید.
   درسته متاسفانه دیگه ایرانسل مانده اعتبار را دیگه نمیده ولی شما نگران نباشید. بدون محدودیت میتونید استفاده کنید.

 190. kajweb می‌گوید:

  سلام
  خیلی خیلی ممنونم. خسته نباشی. خود سایت ایرانسل هم انقدر اطلاعات نمیده به خدا یک ساعت سایت ایرانسل رو گشتم چیزی ندیدم که انقدر واضح و دقیق توضیح داده باشه. فقط گیج شدم !
  خیلی دمت گرم و مرسی

 191. امین می‌گوید:

  سلام لطفا راهنمایی کنید که برای استفاده از سیمکارت اعتباری برای اینترنت در آیپد که صفحه کلید نداره و همچنین شارژ کارت چکار باید کرد. با تشکر

 192. Amir ali می‌گوید:

  سلام چرا ایرانسل شارژو میگیره و بسته های جی پی آر اس و فعال نمیکنه؟%)

 193. حمیدرضا می‌گوید:

  سلام.میگم عجب بخور بخوریه!دیشب دوبارشارژایرانسل گرفتم وباکددستوریه *۱۴۵*شارژ#واردگوشی کردم.درجواب آمدکه(تراکنش باموفقیت انجام شد)وخبری ازبسته اینترنتی نشد.اگرامکانش هست بگیدچی به چیه.ممنون

 194. افشار می‌گوید:

  من دیروز شارژGPRSتا یه هفته فعال کردم اما الان تو حسابم هیچ نیست نوشته شما شارژ ندارید اما میتونم از اینترنت استفاده کنم مشکلش چیه که نمیتونم حسابمو چک کنم

 195. علیرضا می‌گوید:

  سلام .من دو سال با گوشیم به نت میرم ولی دیروز به یکباره نتم قط شد .هرکاری کردم نت بالا نیومد حتی روشهای بالا رو هم انجام دادم .بلاخره سیم کارت دوستم زدم گوشیم دیدم با سیم کارت اون میره .خطم بردم خدمات ایرانسل اونا هم نتونستن نت خطم فعال کنن اگه کسی راهش بلده ممنون میشم بهم بگه

 196. arman می‌گوید:

  با سلام و عرض خسته نباشید من از دیروز تا حالا ۴ تا کارت شارژ ۱۰۰۰ تومانی خریدم با کد *۱۴۵ برای gprs گوشیم بعد از ارسال به حسابم هیچی واریز نشده و فقط این پیام اومد:(( تراکنش با موفقیت انجام شد)) وحساب gprs و گوشیم اصلا شارژ نشد بعد شماره شارژ دیگه کار نمیکردهر بار هم که امتحان می کنم میگه که شما یک بار از این شماره استفاده کردید حالا می گویید من چکار کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید……. این نه یک کلاهبرداریست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 197. شارخ می‌گوید:

  سلام….gprs همراه اول بهتره یا ایرانسل؟ بلحاظ سرعت، هزینه و….؟ ممنون

 198. مسعودي می‌گوید:

  سلام خسته نباشید شارژ ۱۰۰۰ تومانی خریدم با کد *۱۴۵ برای gprs گوشیم بعد از ارسال به حسابم هیچی واریز نشده هر بار هم که امتحان می کنم میگه که شما یک بار از این شماره استفاده کردید حالا می گید چه کار کنم

 199. ali می‌گوید:

  سلام به شما :
  من دو تا کارت شارژ خریدم و بعد وقتی با شماره ۱۴۵ شارژ کردم اصلا شارژ نشد فقط در جواب گفت تراکنش انجام شد بعد شماره شارژ دیگه کار نمیکرد ممنون میشم جواب بدید

 200. بهار می‌گوید:

  سلام من دیروز یازده هزار تومان شارژ کردم و یک بسته اینترنت ده هزارتومانی خریدم اما بعد از چند دقیقه اس ام اس اومد که موجودی حساب شما برای این بسته کافی نیست و این درحالی بود که همون موقع حسابمو چک کردم و دیدم که دقیقا ده هزارتومان ازش کم شده یکبار دیگه این کارو کردم بازم اون اس اومد و بازم ده تومان کم شد یعنی با نهایت نامردی بیست تومان از من کشیدند بنظرتون این کلاهبرداری نیست؟ مشکل از خط دهی و اینجورچیزام نمیتونه باشه چون تاحالا چندتا بسته خریده بودم و اینکه دیگه میترسم بسته بخرم میترسم چشم بازکنم ببینم کل پولم رفته بدون اینکه بسته ای بهم تعلق گرفته باشه‏!‏‏!‏‏!‏

 201. سمانه می‌گوید:

  با سلام و تشکر از شما میشه بگید چه جوری میشه از lg kp500 به عنوان مودم با استفاده از بلوتوث و بدون نصب برنامه و نرم افزار اضافی روی گوشی و کامپیوتر استفاده کرد؟ من تو قسمت dial up conection number ویندوز ۷ کد ستاره۹۹مربع رو میزنم به گوشی وصلم میشه ولی تهش error میده

 202. پویا می‌گوید:

  سلام من بسته gprs 7روزه خریدم.آیا راهی هست که من اونو انتقال بدم یا با gprs 30 روزه ۲۰۰mbتعویض کنم بدون آنکه از شارژم بره؟

 203. پارسا می‌گوید:

  سلام …وقتی شارژ ۵۰۰۰ تومانی میخریم حدود ۴۷۰۰ تومان شارژ میکنه ایا با این میشه بسته۵۰۰۰ تومانی خرید یا دوباره باید شارژ خرید؟

  • کارتی می‌گوید:

   خرید این بسته‌ها درست ۵۰۰۰ تومان از اعتبار شارژ شما کم می‌کنه. اما شما در عین حال می‌تونید همون شارژ ۵۰۰۰ تومانی که می‌خرید، به صورت شارژ ویژه‌ی gprs، بسته‌ی اینترنی‌تون رو فعال کنید. در این حالت، همون شارژ ۵۰۰۰ تومانی برای فعال کردن گوشی شما کافی خواهد بود. نحوه‌ی شارژ ویژه‌ی gprs در مطلب بالا توضیح داده شده.

 204. محمدحسين رحمانيان می‌گوید:

  سلام
  من اینترنت ایرانسل را از طریق این سایت
  http://www.internetgostar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=23&Itemid=32
  فعال کردم. قصد فعال سازی gprs ایرانسل بود. ولی از edge Modem اطلاعی نداشتم که چیست. الان متوجه شدم که باید برای استفاده از اینترنت فعال شده از طریق این سایت مودم مخصوص را هم خریداری کنم. آیا امکانش هست بدون استفاده از این نوع مودم، از اینترنت ایرانسلی که فعال کرده ام استفاده کنم. به عبارت دیگر آیا میشود این شارژ اینترنت را به جی پی آر اس معمولی منتقل کرد؟

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز شما الان اگه روی سیم‌کارتتون gprs رو فعال کرده باشید، با هر گوشی موبایلی که از این امکان پشتیبانی کنه، می‌تونید به اینترنت وصل بشید و لازم نیست از مودم خاصی استفاده کنید. فقط باید تنظیمات gprs روی گوشی شما نصب شده باشه. نحوه‌ی انجام این کار در مطلب بالا توضیح داده شده.

 205. عقیقی می‌گوید:

  ایا edge در سرار کشور پوشش دارد؟ و اگر ندارد تا چه زمانی پوشش سراسری خواهد شد؟ من از مودم یو اس پی ایرانسل استفاده مکنم . سرعت کمی داره و زیاد قطع و وصل میشود.

  • کارتی می‌گوید:

   ایرانسل تقریبا در سراسر کشور پوشش gprs داره ولی edge فعلن فقط در نواحی محدودی وجود داره. این که چه زمانی قراره پوشش سراسری بشه رو باید از ایرانسل پرسید.

 206. الهام می‌گوید:

  با سلام وخسته نباشید من ایرانسل خریدم اما پشیمونم حالا راهی هست که خط رو پس بدم بدون اینکه به جایی که خریدم مراجعه کنم و خط را میخوام با همراه اول عوض کنم راهی داره؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارتی می‌گوید:

   شما باید این خط رو بفروشید و یه بعد یه سیم‌کارت همراه اول بخرید. برای فروش خط‌تون می‌تونید به مغازه‌های موبایل‌فروشی که خرید و فروش سیم‌کارت هم انجام می‌دن مراجعه کنید.

 207. پویا می‌گوید:

  سلام . درمورد gprs سوالی از خدمتتون داشتم . بسته ی ۲۰۰ مگابایتی یک ماهه ایرانسل رو خریدم و تنظیمات گوشیم Xperia SL رو برطبق چیزیکه گفتید خودم وارد کردم. irancell-gprs رو تیک زدم و یکروز منتظر موندم ولی نه ۲تا فلش بالای صفحه اومد و نه هیچ چیز دیگری. با پشتیبانی تماس گرفتم ولی نفهمیدن مشکل کجاست . بنظر شما چه کاری میشه کرد ؟

  • کارتی می‌گوید:

   یک نکته‌ی مهم اینه که شما تا زمانی که از فعال شدن gprs گوشی‌تون مطمئن نشدید، نباید برای خرید بسته‌ها اقدام کنید. چون اگه بسته بخرید و gprs گوشی‌تون فعال نباشه، بسته براتون بلااستفاده خواهد بود. در مورد تنظیمات هم، اگر طبق مطلب بالا از طریق کد دستوری تنظیمات رو دریافت کنید، نسبت به تنظیمات دستی مطمئن‌تره. در ضمن، گاهی بعد از دریافت و نصب تنظیمات، لازمه که گوشی یه بار خاموش و روشن بشه تا gprs راه بیفته.

   • پویا می‌گوید:

    از راهنمایی شما ممنونم ؛
    مشکل از جایی بود که به فکر نمیرسید … gprs ایرانسل برخلاف ادعای شرکت هرکجا که آنتن باشه ، کار نمیکنه . من حوالی خانه تا دو کوچه پایین تر با وجود اینکه آنتن پر هست ولی ارتباطی ندارم . به محض عبور از این مرز ، علامت E که نشان فعالیت gprs هست بالای صفحه ظاهر میشه .

 208. محمد پـــــهنایی می‌گوید:

  باسلام من همیشه با ایرانسـل به اینترنت وصل میشوم(( البته از گوشی سونی اریکسون بصورت مدم به کامپیوتر وصـل میشوم )) میخواستم بپرسم آیا هنگامی که ارتباطم وصل است بدون مراجعه به گوشی متوانم از نحوه حسابم از طریق سایت مطلع شوم این سوال راهمین امروز۹۱/۱۲/۲۶ از ۷۰۰ پرسیدم ولی متوجه دقیق جواب نشدم لطفآ جواب را ارسال فرمایید تا دیگر دوستان هـم اسـتفاده نمـایند.

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز، ایرانسل به تازه‌گی این امکان رو اضافه کرده که از طریق وب‌سایت، از حساب gprs خودتون مطلع بشید. کافیه به سایت ایرانسل برید و وارد قسمت ecare بشید. پس از انتخاب زبان، روی لینک کنترل حساب اینترنتی تلفن همراه کلیک کنید و با استفاده از دستورالعملی که اونجا داده شده، وارد بخش ecare شده و حساب خودتون رو ملاحظه کنید. برای دریافت رمز ورود کافیه یک بار با استفاده از سیم‌کارت ایرانسلتون یه پیامک خالی به شماره ۱۳۰ بفرستید.

 209. مجید می‌گوید:

  سلام .بابا من خودمو کشتم این mms و gprs کوفتی فعال نشد که نشد!!۷۰۰ زنگ میزنم میگه برو نمایندگی مجاز،نمایندگی میرم یه بار میگه برو ۷۰۰-یه بار میگه برو سایت…!!! هزار بارم دقیقه دقیق از تو سایتتون تنظیمات دستی وارد کردم بازم موفق نشدم.توروخدا یکاریش بکنین!!!!

 210. محمد می‌گوید:

  سلام دوست عزیز من همیشه با گوشی نوکیا میرفتم اینترنت
  اما حالا گوشمو عوض کردم؟نمیشه برم باهاش اینترنت؟چیکار کنم؟میگه تنضیمات گوشی شما موجود نیست؟؟
  مدل گوشیمsony ereicsson xperia x1
  هر کاری میکنم نمیشه میگه تنضیمات برای گوشی شما موجود نیس؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 211. hidden66 می‌گوید:

  ممنون. تنظیمات GPRS عالی بود خیلی دنبالش گشتم.دست گلتون درد نکنه ♥

 212. سید ابوالفضل نورالهی می‌گوید:

  با سلام میخواستم بدونم سرعت جی پی ار اس چه قدره؟
  ایا میشه از سرعت های بالاتر هم استفاده کرد؟

  • کارتی می‌گوید:

   سرعت gprs بسته به ساعات روز و منطقه ای که زندگی میکنید، میتونه متفاوت باشه. ولی به طور نسبی میشه گفت که از دیالاپ سریتتر و از adsl و وایمکس کندتره. برای gprs نمیشه مثل adsl سرعت بالاتری درخواست داد.

 213. bahar می‌گوید:

  سلام توروخدا کمکم کنید من همه اینکارارو کردم حتی دستی هم وارد کردم اطلاعاتو ولی وصل نمیشه.مشکل از کجاس؟گوشیم سامسونگ گالاکسی یانگ هستش.ممنون میشم یه راه چاره ای واسم بگید.

  • reza می‌گوید:

   سلام برای گالکسی یانگ
   اول با ۷۰۰ تماس گرفته وبه اپراتور وصل میشوی ودرخواست وصل شدن به gprsرا میکنی
   اپراتور تنظیمات گوشی را برایت میفرستد
   با دریافت تنظیمات انها را نصب مکنی
   به تنضیمات گوشی رفته -بیسیم وشبکه ها-شبکه های تلفن همراه-استفاده از دا ده بسته ای را تیک میزنی
   دیگه میتونی از اینتر نت استفاده کنی.

 214. ناشناس می‌گوید:

  باسلام من همیشه با ایرانسـل به اینترنت وصل میشوم(( البته از گوشی سونی اریکسون بصورت مدم به کامپیوتر وصـل میشوم )) میخواستم بپرسم آیا هنگامی که ارتباطم وصل است بدون مراجعه به گوشی متوانم از نحوه حسابم از طریق سایت مطلع شوم این سوال راهمین امروز۹۱/۱۲/۲۶ از ۷۰۰ پرسیدم ولی متوجه دقیق جواب نشدم لطفآ جواب را ارسال فرمایید تا دیگر دوستان هـم اسـتفاده نمـایند قبلآ‌ ازشـرکت ایرانسل در مورد خدمات GPRS وموارد دیگر کمال تشکر وقدر دانی را دارم

 215. al77 می‌گوید:

  با سلام
  شرکت MTN Irancell مدام در تبلیغاتش میگه:
  کد: #۵۵۵* رو بگیرید تا سرعت اینترنت شما دو برابر بشه.
  اما وقتی این کد رو می گیریم هیچ حرف وخبری از سرعت دو برابری نیست.
  لابد این هم یه تکنیک تبلیغیه نه؟!!!

 216. ناشناس می‌گوید:

  با سلام
  ایرانسل مدام در تبلیغاتش می گه: کد *۵۵۵# رو بگیرید تا سرعت اینترنت شما دو برابر بشه.
  اما وقتی این کد رو می گیریم هیچ خبری وحرفی از سرعت دو برابری اینترنت نیست. لابد این هم یه تنکنیک تبلیغیه نه|!

 217. محمد پـــهنـــــــــــــــــــایی می‌گوید:

  باسلام من همیشه با ایرانسـل به اینترنت وصل میشوم(( البته از گوشی سونی اریکسون بصورت مدم به کامپیوتر وصـل میشوم )) میخواستم بپرسم آیا هنگامی که ارتباطم وصل است بدون مراجعه به گوشی متوانم از نحوه حسابم از طریق سایت مطلع شوم این سوال راهمین امروز۹۱/۱۲/۲۶ از ۷۰۰ پرسیدم ولی متوجه دقیق جواب نشدم لطفآ جواب را ارسال فرمایید تا دیگر دوستان هـم اسـتفاده نمـایند قبلآ‌ ازشـرکت ایرانسل در مورد خدمات GPRS وموارد دیگر کمال تشکر وقدر دانی را دارم با تشکروسپاس فراوان

 218. حسین می‌گوید:

  سلام.من تنظیمات را رو گوشیم نصب کردم و به لب تاب هم وصل شدم و گوشه سمت راست گوشیم حرفE هم نمایان شده ولی سرعت انترنت تغیری نکرده ایا اگه از مودم استفاده کنم سرعت انترنتم بالا میره چه نوع مودمی بگیرم. مدل گوشیم هم NOKIA N 73لطفا منو راهنمایی کنید .

  • کارتی می‌گوید:

   اگه منظورتون مودم‌های gprs هست که در بازار وجود داره، خیر. سرعت اون‌ها با سرعت گوشی‌تون یکیه. ولی اگه منظورتون مودم adsl هست، بله. در حال حاضر سرعت adsl خیلی بیشتر از gprs هستش.

 219. محمد رضا شکری می‌گوید:

  با سلام
  این دیدگاه نیست انتقاد و شکایت هست شما مرتب در رسانه ها اعلام و تبلیغ میکنید که اینترنت همراه ایرانسل با سرعت دوبرابر و این در صورتی هست که اینترنت جی پی آر اس همراه من تا قبل از بهمن ماه سرعت ۱۲۵ بوده ولی از بهمن ماه تا این لحظه که این پیام را برای شما ارسال میکنم سرعت من به ۶۵ تنزل پیدا کرده حال شما بگویید علت چیست آیا این هست افزایش دو برابر سرعت اینترنت شما چرا سرعت اینترنت ایرانسل به این وضعیت درآمده است لطفا پاسخ و راهکار را به ایمیلم ارسال کنید

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز اینجا سایت ایرانسل نیست. ما هم مثل شما امیدواریم وضعیت سرعت اینترنت در کشورمون بهتر بشه.

 220. سجاد می‌گوید:

  از روش دستی که امتحان کردم انجام نمیشه مدل گوشیم هم samsung GALAXY Ace Duoa هست-GT-S6802

 221. علیزضا می‌گوید:

  ممنون از راهنمایی کاملتون. من وقتی بیرون از خونه هستم از طریق GPRS ایرانسل به اینترنت وصل میشم ولی توی خونه میخواهم از طریق ADSL وارد اینترنت بشم ولی نمیتونم هر موقع تو خونه استفاده میکنم از طریق ایرانسل وصل میتونم بشم مدل گوشی SONY XPERIA NEO L

  • کارتی می‌گوید:

   برای این که در خانه از طریق adsl وصل بشید، اول این که مودم‌تون باید وایرلس باشه، و بعد بایدWi-Fi گوشیتونو روشن و packet-data رو خاموش کنید. برای این کار به قسمت Setting > Wireless and network برید. بعد روی گوشیتون، مودم خودتونو از بین شبکه‌های در دسترس انتخاب می‌کنید، رمز شبکه‌تونو وارد می‌کنید و به اینترنت وصل‌ می‌شید.

 222. بابک می‌گوید:

  خیلی ممنونم من خیلی وقت بود که میخواستم GPRSگوشیمو فعال کنم ولی هر کاری میکردم نمیشد حتی پیش خدمات پستی هم رفتم ولی بلد نبودن بازم ممنون

 223. سحر می‌گوید:

  میخواستم بدونم برای تعرفه ی ۵۰۰۰تومانی حتما بایدموجودی ۵۰۰۰کامل باشه؟

  • کارتی می‌گوید:

   بله. حداقل باید ۵۰۰۰ تومان شارژ داشته باشید و به محض فعال‌سازی، این ۵۰۰۰ تومان از حسابتون کسر می‌شه.

 224. علی می‌گوید:

  من یکسالی میشه که از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم بسته به مکان استفاده سرعت اینترنت متغیره مثلا توی منطقه ای که ما زندگی میکنیم سرعت توی بهترین حالت به ۲ تا ۴ کیلوبایت میرسه که خیلی اذیت میکنه چکار باید بکنم؟

 225. ehsan می‌گوید:

  از توضیحاتت متشکرم
  ایرانسل گوشی من رو که samsung galaxy ace dous هست رو پشتیبانی نمیکرد اما الان که تنظیمات رو دستی وارد کردم درست شد. فقط یه نکته:
  دوستانی که گوشی دو سیم کارت دارن هنگام وارد کردن APN حتما سیم کارت ایرانسل رو انتخاب کنن و تنظیمات رو برای سیم کارت همراه اول اعمال نکنن.

  • ویانا می‌گوید:

   سلام
   ببخشید اقا احسان مدل گوشی منم مثل شما ست ولی فعال نشد،
   میتونید کاملتر راهنمایی کنید ازتون خیلی ممنون میشم.

 226. جلیل می‌گوید:

  سلام میگن ۴۰۰۰۰ تومان شارزمیکنند برا یک سال حقیقت داره؟ لطفا راهنمایی کنید.

 227. شیدا می‌گوید:

  gprs ایرانسل به vpn کانکت میشه؟

  • کارتی می‌گوید:

   بستگی به گوشیتون داره. من دیدم که بعضی دوستان با آیفون و gprs ایرانسل از این امکان استفاده می‌کنند. ولی رو بیشتر گوشی‌های اندرویدی جواب نمی‌ده.

 228. yaser می‌گوید:

  میخواستم بدونم آیا سیستم عامل آندروید مودم usb وایمکس ایرانسلو پشتیبانی میکنه یا نه؟

 229. زهرا می‌گوید:

  میشه شارژ ایرانسل رو با رمز شگفت انگیز وارد کرد و باهاش جی پی ار اس خرید؟

 230. سارا می‌گوید:

  ممنون بابت توضیحات واضح و کاملتون راجع به اینترنت جی پی آر اس.
  یک سؤال فنی: من اینترنت گوشیم رو فعال کردم، فقط نمیدونم چطوری بایستی به لپ تاپم وصلش کنم که به جای گوشی، از طریق لپ تاپ وصل اینترنت بشم؟

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز، برای این کار روش‌های مختلفی وجود داره و بسته به مدل گوشی شما متفاوته. بعضی از گوشی‌ها (مثلا گوشی‌های Nokia با سیستم عامل جاوا و سیمبین) یه برنامه pc suite دارند، که وقتی نصب بشه، شما می‌تونید از گوشیتون به عنوان مودم استفاده کنید. بعضی گوشی‌ها این امکان رو با استفاده از کابل می‌دن. بعضی گوشی ها به کمک بلوتوث این کارو انجام می‌دن. اما اگه آیفون یا گوشی اندرویدی دارید که به Wi-Fi مجهزه، می‌تونیداز قسمت Setting>Wireless ، گوشیتون رو به hotspot تبدیل کنید و با استفاده از Wi-Fi لپ‌تاپتون به این hotspotوصل بشید. اگه گوشی اندرویدی شما به صورت پیش‌فرض این امکانو نداره، یه سری اپلیکیشن هستند که این کارو برای گوشی‌تون انجام می‌دن.
   البته این یه بحث مفصله و شاید در آینده یه پست مستقل در این باره نوشتیم.

  • محسن می‌گوید:

   برنامه پی سی سوییت رو دانلود کن تا بتونی با روشن کردن بلوتوثت از اینترنت استفاده کنی

 231. roya می‌گوید:

  man gprs yemahe gereftam vali vaghti tamom mishe bela fasele az sharzham mire bayad che ramzio bezanam ke dg khodkar faal nashe?komakam konid mamnon misham

  • کارتی می‌گوید:

   رمزی برای این کار وجود نداره. شما باید حواستون باشه که وقتی طرح تموم شد، از قسمت تنظیمات Mobile Network گوشیتون، GPRS گوشی خودتونو خاموش کنید.

   • هاها! می‌گوید:

    باید zdwork را از بازارمارکت یا از یجا دیگه دان کنی بعد این برنامه یجایی داره که میتونی حجم بستتو بدی بهش بعد اون هی بهت اخطار میده که زیاد استفاده کردی از gprset ولی offesh نمیکنه!!! برو حالکن

 232. حمیدرضا می‌گوید:

  یه شکایت! چرا به محض پایان یافتن تعرفه مثلا یک طرح خریداری شده اینترنت ۱۲۵ مگ ایرانسل! چرا قبل از پایان یافتن این طرح یک اسمس برای شخص ارسال نمیشود مبنی بر اینکه بسته در حال اتمام است و بدون دادن اسمس خود به خود سوءیچ میشود به شارژ سیم کارت و از انجایی قیمت تعرفه اینترنت بالاست پدر شارژ را در میاورد! به زبان عامیانه میگوییم مام انجا وا نیسادیم ببینیم کی ۱۲۵مگ به پایان میرسه ؟ تازه اگرم بخواهیم نمیشود چون باز کردن صفحه یه کیلو بایتی میاندازد و دانلود کردن …..عاجزانه خواهشمندم پیگیری شود!

 233. مهنوش می‌گوید:

  سیستم GPRS گوشی من دچار مشکل شده است و زمانی که می خواهم آن را تنظیم کنم این پیغام را می دهد:
  your request for GPRS setting is logged و نمی توانم آن را فعال کنم. چه کار باید بکنم؟

 234. ايران می‌گوید:

  بسته‌های تخفیفی اینترنت GPRS یا EDGE ایرانسل را به مدت سی روز و با مبلغ پنج هزار فعال کردم اما هیچ پیامی مبنی بر فعال شدن آن دریافت نکردم. سیمکارت من اعتباری است. ممنون می‌شوم اگر راهنماییم کنید

  • کارتی می‌گوید:

   تا زمانی که پیام فعالسازی دریافت نکردید، طرح فعال نشده. متأسفانه گاهی به دلیل شلوغی خطوط و اختلال در شبکه، پیام دیر میرسه یا اصلا نمیرسه. بهتره بعد از مدتی دوباره سعی کنید.

 235. محمد می‌گوید:

  ممنون از سایت خوبتون:
  میخوام درباره فناوری edge بگید حال این فناوری قابل استفاده است یا خیر . ایا این فناوری کدهای تعرفه اینترنتی متفاوتی با کدهای قبل دارند یا با انها برابر است . اگر برابر است من با کد #۱*۱*۷*۳*۱۴۰* استفاده کردم و سرعت اینترنت همان سرعت قبلی بود و تغییری نکرده بود ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارتی می‌گوید:

   فناوری Edge الان در بعضی از مناطق قابل استفاده است. فعال سازیش همون فعالسازی gprs هستش و فرقی نداره. اگه موقع استفاده از گوشیتون در نوار بالا کنار خطوط نمایش آنتن‌دهی، حرف G بود، بدونید که اون منطقه تحت پوشش edge نیست و دارید از gprs استفاده می‌کنید. اگر حرف E بود، یعنی از Edge دارید استفاده می‌کنید.

 236. الهام می‌گوید:

  من از بسته های هفتگی استفاده کردم و راضی هستم .میخواستم از توضیحات خوبتون تشکر کنم.

 237. حسين(ياس) می‌گوید:

  اینترنت تبلت ipad جطورى باىد فعال کرد وقتی نشه باهاش اش ام اس داد که تنظىمات رو دریافت کنیم

 238. آرش می‌گوید:

  از زمان خرید بسته مثلا ۳۰ روزه آیا استفاده از اینترنت دیگه طبق اون بسته میشه منظورم اینه بلافاصله بعد فعال کردن بسته هزینه نت طبق اون حساب میشه اگه نه چقدر بعدش؟

  • کارتی می‌گوید:

   بعد از این که بسته رو خریدید، باید منتظر پیامک فعالسازی باشید. یه پیامک براتون میاد که بسته فلان تا تاریخ فلان برای شما فعال شد. بعد از دریافت اون پیامک میتونید مطمئن باشید که بسته فعال شده.

 239. احسان می‌گوید:

  ایا همراه اول هم بسته تخفیفی اینترنت داره

 240. عباس می‌گوید:

  من یک بسته افزایشی اینترنت ۱۰۰۰ تومانی(یک روزه) خریداری کرده ام.چون دیگه به اینترنت همراه نیاز ندارم می خواستم بدنم اگه دیگه بسته ای خریداری نکنم آیا هر روز به طور خودکار این سرویس برایم فعال میشود و این مبلغ از حسابم کم میشود؟اگر جاب مثبت است چگونه انصراف بدم؟
  تشکر فراوان

  • کارتی می‌گوید:

   این بسته تنها به مدت ۲۴ ساعت فعال خواهد بود و پس از پایان این مدت، در صورتی که بسته ی دیگری خریداری نکنید، هیچ بسته ای برایتان فعال نخواهد شد و هزینه ای هم کسر نخواهد شد.

 241. مهدي می‌گوید:

  می‌خواستم اگر ممکن است مقایسه‌ای میان سرعت اتصال مودم‌های سیم‌کارت‌خور با وایمکس ۱۲۸ ایرانسل انجام بدهید (البته با معیار قرار دادن آن عددی که پایین صفحه مانیتور می‌آید و برای مودم‌های دایل‌آپ معمولاً ۳ است)
  مثلا لطف کنید و بگویید که یک مودم‌سیم‌کارت‌خور به‌طور معمول با چه سرعتی کانکت می‌شود؟ و اینکه آیا وایمکس ۱۲۸ ایرانسل واقعاً با همین سرعت ۱۲۸ کانکت می‌شود یا عدد واقعی کانکشن چیزی دیگری است؟
  پیشاپیش ممنونم از پاسختان

  • کارتی می‌گوید:

   مودم‌های سیم‌کارت‌خور از اینترنت gprs استفاده می‌کنند و سرعت آن‌ها همان سرعت اینترنت gprs ایرانسل یا همراه اول است. سرعت gprs از مودم‌های دایال‌آپ بیشتر است و معمولا از ۴ تا ۱۲ کیلوبیت برثانیه متغیر است.(این اعداد را بر اساس تجربه‌ای که خودم داشتم نوشتم) اما اینترنت wimax یا adsl سرعت بسیار بیشتری نسبت به دو حالت قبلی دارند. در وایمکس یا adsl با سرعت اسمی ۱۲۸، معمولن سرعت دانلود از ۱۶ تا ۱۲۰ کیلوبیت بر ثانیه متغیر است (سرعت اینترنت شما بسته به شرکتی که ازش وایمکس یا adsl گرفتید، ممکنه بیشتر یا کمتر باشه).
   در کل، مودم‌های سیم‌کارت‌خور در مقایسه با وایمکس یا adsl و با یک مقایسه‌ی هزینه‌ی ساده، به هیچ وجه مقرون به صرفه نیستند. چون معمولا این مودم‌ها به قیمت یک مودم وایمکس یا adsl به فروش می‌رسند و نصف آن هم کارایی ندارند. در ضمن، شما با همان هزینه می‌توانید یک گوشی با قابلیت اتصال به gprs بگیرید و از آن به عنوان مودم هم استفاده کنید!

 242. یاسر می‌گوید:

  تنظیمات GPRS رو چطوری روی ایفون ۵ میشه نصب کرد؟

 243. اسماعيل می‌گوید:

  از اطلاعات مفیدتون ممنون
  آیا من با استفاده از سیم کارت ایرانسل میتونم
  گوشی iphone 4 بعنوان مودم برای لپ تاپ استفاده کنم؟
  اگه امکان داره ممنون میشم بگید چطور؟

 244. عباس می‌گوید:

  از راهنمایی بسیار کاملتون سپاسگزارم احسنت به این درک و سلیقه خیلی عالی بود

 245. سعید می‌گوید:

  راهنماییاتون خیلی جالبو خوب واموزندس گوشیم گالکسی یانگه لپ تاپم ایسوزه میخوام بالپ تاپم بوسیله گوشیم وصل اینترنت شم نمیدونم چطوری ضمنا با گوشیم راحت داخل شبکه ام واز طرح های یک ماهه استفاده میکنم منتظرتونم لطفا دقیق باشه

 246. komil می‌گوید:

  سلام به دوستان
  من یه Samsung GALAXY Tab 10.1 گرفتم ولی هر کاری میکنم اینترنت ایرانسلش وصل نمیشه
  یعنی علامت دیتا کانکشن رو صفحه میاد ولی چیزی رو باز نمیکنه
  ممنون میشم کمک کنید

 247. ميلاد می‌گوید:

  چرا مدتیه ۱۱ شب به بعد تو اینترنت مث طول روز از اعتیارم کم میشه؟ … ممنون

 248. armin می‌گوید:

  من تنظیمات wap رو برای گوشیم دریافت کردم.وقتی install رو میزنم و بعدش yes رو میزنم میگه set name already in use وقتی rename رو میزنم دیگه بعد از اونو نمیدونم باید چیکار بکنم. اگه میشه شما بهم بگید. ممنون میشم

 249. هه فال می‌گوید:

  من یک مودم سیم کارت گرفتم می خواهم با لپ تاپم از طریق ایرانسل به اینترنت وصل بشم
  اگر با کد *۱۴۵* شارژ کنم و از آن استفاده نکنم بعد از زمان تعیین شده مبلغ شارژ شده باقی خواهد ماند
  یا خیر؟
  با تشکر

  • کارتی می‌گوید:

   خیر. وقتی با استفاده از کد ۱۴۵ طرح اینترنت خود را فعال می‌کنید، بعد از زمان تعیین شده، چه استفاده کنید چه نکنید، اعتبار شما صفر می‌شود.

 250. بابک می‌گوید:

  میشه حجم gprs ایرانسل رو از یک سیم کارت به سیم کارت دیگه منتقل کرد؟

 251. گلناز می‌گوید:

  من معمولا اعتبار ۲ مگا میگیرم. اگه قبل از پایان اعتبارش یک اشتراک ۲۰۰ بگیرم ایا مانده هعتبار منقل میشه ؟
  لپ تاپ من مدل ۱۵۲۰ دل اینسپایرون است. کنار باطری یک جا برای سیم کارت داره. ولی به نمیدونم چطور به اینترنت وصل بشم.ممنون میشم راهنماییم بکنید.

 252. general می‌گوید:

  من یه چچیزی شبیه مودم وایمکس ایرانسل که تو تلویزیون تبلیغات میکنه دارم اندازه یه flash هست سیم کارت ایرانسلمو میزارم توش و به لپ تاپم میزنم و نصبش که کردم به اینترنت وصل میشم ولی سرعتش خیلی خیلی کمه گفتم ببینم راهی داره که سرعتش زیاد بشه چیزی لازم داره ؟ خلاصه راهنماییم بکنید لطفا ممنون میشم.

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز، وسیله‌ای که شما توصیف کردی، مودم وایمکس ایرانسل نیست. اون یه وسیله برای استفاده از اینترنت gprs ایرانسل روی لپ تاپ و کامپیوتره. اینترنت gprs با وایمکس فرق داره. اینترنت gprs سرعتش از dial-up بیشتره ولی نسبت به وایمکس و adsl خیلی کمتره. شما اگه این سرعتی که دارید براتون کافی نیست، باید این وسیله رو کنار بذارید و یه اینترنت وایمکس یا adsl برای خودتون تهیه کنید.

 253. شمیم می‌گوید:

  آیا امکانش هست که من بتونم شارژ جی پی آر اس مو به یکی از دوستام که مهلت جی پی ار اسش تموم شده انتقال بدم? مثل انتقال شارژ ولی اینبار انتقال خود جی پی ار اس نه شارژ گوشیم?!!!! میشه?!!!!

 254. الی می‌گوید:

  من مودم وایمکس دارم میخواستم اگه میشه بگید چطوری میتونم از گوشیم به اینترنت با وایمکسم وصل بشم.اگه میشه برام ایمیل کنید ممنون

  • کارتی می‌گوید:

   اگه مودم وایمکس شما از نوع مودم‌های وایرلس باشه، و گوشیتون هم Wi-Fi داشته باشه، شما زمانی که در نزدیکی مودمتون هستید، می‌تونید با استفاده از Wi-Fi گوشیتون به اینترنت وایمکس متصل بشید. برای این کار باید از قسمت تنظیمات وایرلس گوشی، امکان وای-فای رو روشن کنید.

  • آتیلا می‌گوید:

   شما می تونید از طریق بلوتوث گوشیتون به لپ تاپتون متصل بشین واز این طریق بتونید از اینترنت استفاده بکنین البته قبلش باید بلوتوث لپ تاپتون با بلوتوث گوشیتون کانکت بشه و اونو بشناسه بعد وارد اینترنت گوشیتون بشین

 255. فاطمه می‌گوید:

  گوشی من سامسونگ لمسی هست مدلش تقریبا جزء مدل های جدید گوشی های لمسی هست من وقتی کد فعال سازی رو در گوشیم زدم پیغامی مبنی بر عدم ساپورت داد یعنی گفت اطلاعات گوشی شما در بانک نسیت می خواستم بدونم چی کار باید بکنم

 256. فاطیما می‌گوید:

  خسته نباشید یه سوال داشتم من از روش *۱۴۵گوشیمو شارژ کردم و دو تومن هم شارژ وارد کردم واسه مکالمه و اس ام اس بعد که از اینترنت گوشیم استفاده کردم از مبلغ شگفت انگیزم کم کرده باید چیکار کنم تا از شارژ اینترنتیم کم شه نه از شارژ شگفت انگیزم !ممنون

 257. مریم می‌گوید:

  چطوری میشه از اعتبار باقیمانده جی پی آر اس مطلع شد ؟‌

  • کارتی می‌گوید:

   این مسأله در انتهای مقاله گفته شده. برای اطلاع از باقیمانده کد زیر رو شماره‌گیری می‌کنید:
   *۱۴۰*۳*۷*۳*۱#

 258. مهدی می‌گوید:

  گوشی من سامسونگ GT-C6712 star2 است. هرچه سعی کردم GPRS فعال نشد. به تمام روش ها هم امتحان کردم و انگار این مدل گوشی توو سیستم شرکت ایرانسل ثبت نشده.
  خواهشاً راهنماییم کنید که چجوری GPRS رو میتونم فعال کنم؟؟
  با تشکر

  • کارتی می‌گوید:

   اگر مدل گوشیتون ثبت نشده، شما باید تنظیمات رو به صورت دستی وارد کنید. اطلاعات مورد نیاز به متن مقاله اضافه شد.

 259. محمد می‌گوید:

  من آیپدnew دارم میخواستم بدونم چطور میتونم بدون اینکه از گوشی استفاده کنم GPRS رو فعال کنم؟ممنونم

  • کارتی می‌گوید:

   تبلت‌ها یا سیم‌کارت می‌خورند یا نمی‌خورند. اگر تبلت شما سیم‌کارت نمی‌خورد، طبیعتن امکان استفاده از GPRS رو نخواهید داشت. اما اگر تبلت شما سیم‌کارت می‌خورد، شما می‌توانید مثل یک تلفن، به قسمت شماره‌گیری آن بروید و با استفاده از بسته‌های تخفیفی یا شارژ ویژه GPRS، اینترنت GPRS تبلت خودتون رو فعال کنید.

 260. سارا می‌گوید:

  در قسمت destinations,internet گوشیم no access point نوشته,در صورتی که قبلا irancell-GPRS بود و نمیتونم وصل بشم.چکار باید کنم؟

 261. مرتضی می‌گوید:

  ممنون …به شدت به این اطلاعات نیاز داشتم یه بار ازاد رفتم اینترنت ده دقیقه ای شارژمو خورد ..بازم ممنون

 262. کارتی می‌گوید:

  برای چنین گوشی هایی که در لیست ایرانسل وجود ندارند، شما باید تنظیمات رو به شکل دستی وارد کنید. به متن مقاله‌ی بالا مراجعه کنید.

 263. يحيي می‌گوید:

  با سلام،من اینترنت یک هفته ای ثبت نام کردم ،هنوز چهار روز نگذشته پیام میده که متاسفانه بسته اینترنتی شما به پایان رسیده خواستم بپرسم جریان چیه که هنوز یک هفته نشده این پیام رو میده؟

  • کارتی می‌گوید:

   احتمالا شما حجمتونو مصرف کردید و به پایان رسوندید. این طرح ها هم محدودیت زمانی دارند، هم حجمی.

 264. خلیل ناروئی می‌گوید:

  ۳۰ روزه ۵۰۰۰ ۲۰۰ مگابایت *۱۴۰*۳*۷*۱*۴#
  را انتخاب کردم .
  پیام داد که بسته ی شما خریداری شد و بعد از پیام تایید فعال خواهد شد.
  نیمساعت گذشته ولی هنوز شارژ من همون مبلغ هست و کسر نشده.
  چطوری میتونم مطمئن باشم که بسته من خریداری شده یا نه ؟

 265. kh می‌گوید:

  میخام بپرسم برا استفاده اینترنت فقط در حد چت و اونم نیمباز چه بسته ای را یک ماهه بگیرم . بنظرتون ۵ تومنی بهتره یا ده تومنی

 266. مهدی می‌گوید:

  با سلام من اعتبار ۱۰۰۰۰۰ ریالی بابت اینترنت ۱ماهه با کد ۱۴۵ پرداخت کردم پیغام امده کفته دو روز اعتبار دارد

  • لیلا می‌گوید:

   سلام. برای من هم همین اتفاق افتاده… نوشته ۶۰۰mb رو در ۲ روز باید استفاده کنم!!!
   مگه ۱۰ تومنی دو گیگ و ۱ ماهه نیست؟؟ کد رو از طریق ۱۴۵ وارد کردم…

 267. reza می‌گوید:

  من رمز فعال سازی اینترنتو میزنم ولی پیغام میده

  athe setting for you particular phone cuold not be found in our data base. please consult your handset manual and mtn irancell for pohone configuration.

  باید چکار کنم.؟ در ضمن گوشیم سامسونگه galexy young 2 sim

  • کارتی می‌گوید:

   این پیغام به این معنیه که تنظیمات گوشی شما در دیتابیس ایرانسل وجود نداره و شما باید تنظیمات رو به صورت دستی وارد کنید. این تنظیمات رو میتونید با مراجعه به سایت ایرانسل و یا یک جستجوی گوگلی پیدا کنید.

 268. nazanin می‌گوید:

  با سلام من چطور باید بفهمم سیمکارت من به جی پی آر اس اتصال داره؟

  • کارتی می‌گوید:

   وقتی سیم‌کارت شما به gprs وصل بشه، آیکون دو تا فلش کوچیک به همراه یک حرف E یا G در کنارش در بالای گوشیتون نمایش داده می‌شه.

 269. مومنی می‌گوید:

  میخواستم بدونم اینترنت فعال شده رو میشه غیر فعال کرد؟

 270. حاتم می‌گوید:

  سلام من از روش شارژ شگفت انگیز شارژکردم و موجودی شارژم ۱۲۰۰۰هزار تومان هست ولی جهت فعال سازی تعرفه ۳۰ روزه فعال نمیشه پیام میده موجوی شما کافی نیست در صورتی که موجودی ۱۲۰۰۰ هزار تومن هست لطفا” راهنمایی کنید با تشکر

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز، شما نمیتونید با شارژ شگفت انگیز اینترنتو فعال کنید. شارژ شگفت انگیز فقط برای مکالمه و پیامک داخل شبکه ایرانسله.

 271. اهورا مزدا می‌گوید:

  سلام از راهنمایی تان برای نحوه ی فعال سازی اینترنت گوشی بر روی خط ایرانسل سپاسگزارم . پیروز و سربلند باشید.

 272. مصطفی می‌گوید:

  سلام.چگونه میشود بسته ای افزایشی که از ایرانسل دریافت کرده ایم را لغو کنیم؟

 273. هدیه حاجی قاسمی می‌گوید:

  این جمله اعتبار ایرانسلی که در هر بار استعلام گیری از موبایل های اعتباری روی صفحه میاد برامون به چه دردی میخوره ؟
  مثلا مینویسه اعتبار شما ۲۰۰۰۰ ریال به همراه ۱۲۷۸ ریال اعتبار ایرانسلی . کجا به کار ما میاد این اعتبار ایرانسلی چرا با هر بار شارژ کردن مقدارش بالا و پایین میره ؟

 274. رسول می‌گوید:

  من میخوام بدونم اگه بخوام از سیم کارتم فقط برای استفاده (مثلا یک ماهه) از اینترنت شارژ بگیرم، تفاوت بین وارد کردن این شارژ با ۱۴۱ یا۱۴۵ چیه؟
  جدای از اینکه من نمیتونم از شارژ وارد شده با ۱۴۵ استفاده دیگه ای بجز اینترنت بکنم آیا این نوع شارژ کردن مزیتی هم داره؟
  ببخشید یه سوال دیگه: برای شارژ با ۱۴۱ و استفاده از تعرفه های تخفیفی بسته های GPRS باید حداقل معدل مثلا ۱۰۰۰۰۰ ریال برای اینترنت ۳۰روزه شارژ داشته باشم، سوال من اینه که برای شارژ با ۱۴۵ آیا باید همین میزان شارژ بخرمو (یعنی مثلا ۱۰۰۰۰۰+۲۰۰۰۰ ) تا بسته ۳۰روزه فعال شه؟
  ممنون

  • کارتی می‌گوید:

   دوست عزیز. پاسخ سؤال شما در خود مطلب داده شده است. شارژ با ۱۴۵ منحصرا برای استفاده از اینترنت است و شما اگر با همان سیمکارت قصد مکالمه هم دارید، باید پس از شارژ با ۱۴۵ و فعال‌سازی اینترنت، بار دیگر با ۱۴۱ سیم‌کارت خود را برای مکالمه شارژ کنید.
   در مورد سؤال دومتون، جدول دومی که توی مطلب اومده کاملا گویا هستش. به ازای استفاده از هر کدوم از انواع شارژ (۱۰۰۰ تومانی تا ۲۰ هزار تومانی)، طرح مشخصی فعال می‌شه. مثلا با شارژ ۱۰۰۰ تومنی، بسته‌ی ۱ روزه، با شارژ ۵ هزار تومانی بسته‌ی ۱۰ روزه، و با شارژ ۱۰ تومانی بسته‌ی یک ماهه برای شما فعال می‌شود.

 275. علی می‌گوید:

  من از مودم edge و سیم کارت ایرانسل استفاده میکنمو اخر شب سرعتش به ۵۰ کیلو بایت بر ثانیه میرسهو اگه با hdm دانلود کنم که خیلی بیشتر میشه

  • ناشناس می‌گوید:

   با سلام.
   من ی بسته ترکیبی هزاری داشتم که هنوز تمام نشده بود یه بسته هزاری یک روزه هم خریدم ولی به اون اضافه نکرد و هر کدام را جدا مینویسه علتش چیه؟ آیا بسته هزاری یک روز دیگه تمام میشه?